Piracki rajd motocyklisty. Szereg wykroczeń i prędkość ponad 140 km/h w obszarze zabudowanym - WIDEO

2019-07-31 12:21
Piracki rajd motocyklisty. Szereg wykroczeń i prędkość ponad 140 km/h w obszarze zabudowanym
Autor: Policja

Policjanci ze świętokrzyskiej grupy "SPEED" 29 lipca br. zatrzymali do kontroli 38-letniego motocyklistę, który na drodze krajowej nr. 74 pędził jednośladem marki BMW z prędkością 140 km/h. Szereg wykroczeń w ruchu drogowym uchwycił policyjny wideorejestrator. Za stworzenie ogromnego niebezpieczeństwa kierujący jednośladem stanie teraz przed sądem.

W poniedziałek 29 lipca br. chwilę przed godz. 12.00, policjanci z grupy „SPEED”, którzy patrolują drogi m.in. szybkimi BMW - ZOBACZ, w trakcie patrolowania drogi krajowej nr. 74 zauważyli pędzący przez miejscowość Górno w stronę Kielc motocykl. Jadący nim mężczyzna nie stosował się do ograniczeń prędkości i łamał przy tym przepisy ruchu drogowego. Mężczyzna całkowicie ignorował podwójne linie, a także znaki mówiące o wjeździe do terenu zabudowanego, gdzie mimo wszystko jechał z prędkością 140 km/h.

Sprawdź: Uderzył w sarnę, a następnie w drzewo. Tragiczny wypadek motocyklisty

Policjanci już po zanotowaniu pierwszego wykroczenia włączyli sygnały uprzywilejowania, by zatrzymać pirata drogowego do kontroli, jednakże i to nie dawało rezultatów. Motocyklista pomimo jadącego za nim radiowozu dalej łamał przepisy. W końcu mężczyzna odpuścił i zjechał na pobocze, gdzie rozpoczęły się wobec niego czynności. Poproszony przez funkcjonariusza ruchu drogowego o okazanie prawa jazdy, odpowiedział, że go "zapomniał".

Zobacz: Odkryli tony części pochodzących z kradzionych aut. Handlowano nimi w Polsce i na Słowacji

Na całe szczęście przez odnotowane wykroczenia dokument nie będzie mu potrzebny przez następne 3 miesiące. 38-letni motocyklista zamiast najwyższego mandatu karnego otrzymał od mundurowych wniosek o ukaranie do sądu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE