Uderzył w sarnę, a następnie w drzewo. Tragiczny wypadek motocyklisty

2019-07-31 10:39

Do tragicznego wypadku 32-letniego motocyklisty doszło na drodze powiatowej pomiędzy miejscowością Pieczonki i Sulimy w powiecie giżyckim. Według wstępnych ustaleń jednoślad najpierw zderzył się z sarną, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna zmarł na miejscu.

Śmiertelny wypadek motocyklisty miał miejsce we wtorkowy poranek 30 lipca br. ok. godz. 6.00 na prostym odcinku drogi pomiędzy miejscowościami Pieczonki i Sulimy w gm. Giżycko. Ze zgłoszenia, które otrzymał dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, wynikało, że kierujący jednośladem zderzył się z sarną, a następnie wpadł w przydrożne drzewo. Na miejsce ruszyły służby ratownicze oraz policja.

Sprawdź: 22-latek nie opanował Audi A8. Fiknął kozła podczas wyprzedzania - WIDEO

Wstępne ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły scenariusz świadków, według którego 32-letni motocyklista jadąc prostą drogą wpadł w przebiegającą sarnę, a następnie z dużą prędkością uderzył w drzewo. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł na miejscu.

Przeczytaj: Co zrobić, gdy dojdzie do wypadku ze zwierzęciem

Policjanci apelują o ostrożność na drogach przy pokonywaniu terenów zalesionych. Kolizja uczestników ruchu drogowego ze zwierzęciem powoduje nie tylko szkody materialne, ale potrafi nieść za sobą zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE