Po Śląsku jeżdżą nowe nieoznakowane radiowozy! Wiemy, ile mają mocy

2021-12-01 16:23
Nowe radiowozy śląskiej policji
Autor: Policja Nowe radiowozy śląskiej policji

Nowoczesne nieoznakowane radiowozy trafiły na początku grudnia do śląskich policjantów. Za kierownicą nowych Kii Ceed śląscy stróże prawa jeszcze lepiej będą mogli zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców. Na zakup mocnych i dobrze wyposażonych kompaktów przeznaczono blisko 1 mln złotych.

Po drogach województwa śląskiego jeżdżą nowe nieoznakowane radiowozy. Cena dziesięciu Kii Ceed w kolorach srebrnych, czerwonych i czarnych wyniosła blisko 950 tys. złotych, z czego 500 tys. dofinansował Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Każdy z radiowozów wyposażony jest w benzynowy silnik T-GDI o pojemności 1,5-litra, który generuje moc 160 KM i 253 Nm. W połączeniu z 6-biegową, manualną przekładnią mundurowi będą w stanie przyspieszyć do pierwszej setki w 8,4 sekundy oraz osiągnąć maksymalną prędkość 210 km/h. Warto także zauważyć, ze poza niezłym motorem, auta posiadają także bogate wyposażenie.

Nowe radiowozy śląskiej policji
Autor: Policja Nowe radiowozy śląskiej policji

Pełnienie służby umili funkcjonariuszom m.in. automatyczna klimatyzacja 2-strefową, 8-calowy, dotykowy ekran LCD, interfejs Apple CarPlay i Android Auto oraz kamera cofania. Wartość policyjnych samochodów wynosi blisko 950 tys. złotych, z czego 500 tysięcy dofinansował urząd marszałkowski. Zakupione pojazdy trafiły już do jednostek Policji w województwie śląskim, zastępując m.in wyeksploatowane Kie Cee'd pierwszej generacji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE