Policjanci "Kobry" namierzyli luksusowe zguby. Auta warte krocie wrócą do właścicieli

2022-06-20 14:03
Policjanci Kobry namierzyli luksusowe zguby
Autor: Policja Policjanci "Kobry" namierzyli luksusowe zguby

Operacyjna grupa "Kobra" specjalizuje się w kradzieżach luksusowego mienia. Ich ostatnie działania pozwoliły namierzyć i zabezpieczyć dwa luksusowe samochody marki BMW i Mercedes-Benz, które zaginęły w kwietniu br. na terenie z Błonia i Bielan (woj. mazowieckie) Wartość obydwu aut szacuje się na ok. 100 tys. złotych.

Policjanci działający w operacyjnej grupie „Kobra", ponownie dowiedli, że złodzieje luksusowych samochodów nie mają z nimi najmniejszych szans. Mundurowi w wyniku własnych ustaleń dowiedzieli się, gdzie najprawdopodobniej mogą znajdować się dwa kradzione samochody (BMW serii 5 oraz Mercedes-Benz Klasy E), a następnie ustalili, kto przyjął je na "przechowanie". W pierwszej kolejności funkcjonariusze potwierdzili, czy poszukiwane pojazdy rzeczywiście znajdują się pod wskazanymi adresami. Gdy informacje okazały się zgodne z prawdą, wyspecjalizowani policjanci rozpoczęli czynności.

SPRAWDŹ - Złodziej-handlarz wpadł na gorącym uczynku. Kara będzie sroga

Pirat z BMW gnał na złamanie karku. Policjanci byli bezlitośni

Luksusowe auta wrócą do domu

Podczas prowadzonych czynności okazało się, że obydwa pojazdy pochodziły z kwietniowych kradzieży z włamaniem z Błonia i Bielan (woj. mazowieckie). Zarówno wartość BMW serii 5, jak i Mercedesa Klasy E, szacuje się na ok. 100 tys. złotych. Obydwa pojazdy zostały zabezpieczone przez policjantów i odholowane na strzeżony parking, gdzie będą czekać na swoich prawowitych właścicieli. Następnym krokiem było zatrzymanie odpowiedzialnych za kradzież osób. W pierwszej kolejności policjanci dotarli do 39-latka, który okazał się podejrzanym o paserstwo tych samochodów. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli dokumenty oraz 12 tys. złotych w gotówce. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego mundurowi przedstawili zatrzymanemu 39-latkowi dwa zarzuty paserstwa odzyskanych aut.

Sonda
Skradziono ci kiedyś auto?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE