Policjanci odzyskali prawdziwą RAKIETĘ! Sportowy Jaguar F-Type o wartości 300 tys. złotych wróci do domu - WIDEO

Policja odzyskała sportowego Jaguara F-Type
Autor: Policja Policja odzyskała sportowego Jaguara F-Type

Pod koniec listopada br. w toku rozpracowywania zorganizowanej grupy przestępczej, policjanci Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową KWP we Wrocławiu odzyskali pochodzący z przestępstwa pojazd marki Jaguar F-Type, którego wartość została oszacowana na ponad 300 tys. złotych. Jak się okazało, samochód zaparkowany na terenie jednej z wrocławskich firm, został utracony na terenie Niemiec.

Pod koniec listopada w toku rozpracowywania zorganizowanej grupy przestępczej, policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KWP we Wrocławiu odzyskali pochodzący z przestępstwa pojazd Jaguar F-Type R. Samochód był zaparkowany na terenie jednej z wrocławskich firm, jednak okazało się, że wcześniej utracone zostało na terenie Niemiec. Wstępnie szacuje się, że wartość odzyskanego pojazdu to ponad 300 tys. złotych.

Sprawdź: Ostry jak brzytwa Jaguar F-Type SVR debiutuje - WIDEO

Śledztwo trwa

Rozpracowywana przez funkcjonariuszy grupa zajmowała się przestępczością narkotykową. Policjanci wyjaśniają okoliczności w jaki sposób użytkownik Jaguara wszedł w jego posiadanie. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa Wrocław Krzyki Zachód.

Jaguar F-Type - co to za auto?

Sportowe coupe brytyjskiego pochodzenia zostało po raz pierwszy zaprezentowane w 2012 roku podczas targów motoryzacyjnych Paris Motor Show. Rok później samochód pokazano licznej publice podczas Targów Poznań Motor Show. Producent, chcąc upodobać sobie jak najwięcej klientów, wprowadził do oferty wiele wersji silnikowych. Najsłabszym i jednocześnie najtańszym ze wszystkich był F-Type z 2-litrowym motorem benzynowym o mocy 300 KM i 400 Nm. W gamie silnikowej znajdowały się także 3-litrowe jednostki V6, których moc wynosiła 340 KM i 450 Nm lub 380 KM i 460 Nm.

Zobacz: Debiutuje Jaguar F-Type po faceliftingu. Nowy kocur ma teraz jeszcze większy pazur - WIDEO, ZDJĘCIA

W między czasie pojawiła się także wersja oznaczona literą "R", która z widlastej "ósemki" o pojemności 5-litrów wyciskała 495 KM i 625 Nm. W 2016 roku, kiedy sportowy model przeszedł pierwszy facelifting, producent przedstawił wersję SVR, którą napędzało 5-litrowe V8 o mocy 575 KM i 700 Nm. Najmocniejszy wariant potrafił przyśpieszyć od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,7 sekundy.

Tak wygląda nowy Jaguar F-Type (2021)

Najnowsze