Policjanci z grupy SPEED ćwiczą na torze

i

Autor: Policja Policjanci z grupy SPEED ćwiczą na torze

Policjanci z Opola driftowali i ślizgali się w najlepsze. Wszystko w słusznym celu

2021-11-10 11:08

Policjanci z opolskiej grupy SPEED ślizgali się, gwałtownie hamowali i ćwiczyli poślizgi. Wszystkie te manewry były częścią szkolenia, które zostało zorganizowane na torze Silesia Ring w Kamieniu Śląskim. To potrzebne szkolenie, bo podnoszenie poziomu umiejętności mundurowych jest w interesie wszystkich kierowców.

Radiowóz to dla policjanta narzędzie pracy. Warto wiedzieć, jak skutecznie się nim posługiwać, by nie zrobić krzywdy sobie i innym. Szkolenie na torze Silesia Ring to krok w dobrą stronę, bo podnoszenie kwalifikacji policjantów grupy SPEED jest w interesie całego społeczeństwa. W pracy, w której trzeba czasem przycisnąć gaz do dechy, ważne jest by wiedzieć, jak zrobić to bezpiecznie. Mundurowi opolskiej policji mieli okazję wprowadzać auta w poślizg, ćwiczyli hamowanie awaryjne i omijanie przeszkód w warunkach zmniejszonej przyczepności.

Na torze w Kamieniu Śląskim, na policjantów czekała płyta poślizgowa, gdzie ćwiczyli oni trudniejsze manewry i wyrabiali odpowiednie nawyki, kluczowe dla bezpiecznego prowadzenia pojazdu. Jedno takie szkolenie to już coś, choć nie da się ukryć, że prawdziwy progres jest kwestią wielu wizyt na torze i regularnego przypominania sobie ruchów po to, by zapisać je w tzw. "pamięci mięśniowej". Pozostaje trzymać kciuki, że szkolenia będą prowadzone cyklicznie. Takie zajęcia można przecież traktować jako inwestycję.

Tylko od początku bieżącego roku mundurowi z grupy ,,SPEED” ujawnili blisko 21 000 wykroczeń i i ponad 100 przestępstw drogowych. Policjanci zatrzymali także 790 dowodów rejestracyjnych i 225 praw jazdy. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany