Policyjne działania z okazji Walentynek - "Kochasz? Jedź ostrożnie!". Mundurowi sprawdzają trzeźwość kierowców i stan techniczny pojazdów

2020-02-14 13:57 Jan Guss-Gasiński
Policyjne działania z okazji Walentynek - Kochasz? Jedź ostrożnie!
Autor: Policja Policyjne działania z okazji Walentynek - "Kochasz? Jedź ostrożnie!"

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie w tegoroczne Walentynki przeprowadzają akcję dedykowaną bezpieczeństwu w ruchu drogowym pod nazwą "Kochasz? Jedź ostrożnie!” . Mundurowi zwracają kierującym uwagę na to, jak ważne jest bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich, szczególnie w kontekście respektowania przepisów ruchu drogowego.

Z okazji obchodzonych Walentynek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie wspólnie z mundurowymi z lubartowskiej komendy oraz pracownikami Muzeum Zamoyskich w Kozłówce zorganizowali akcję „Kochasz? Jedź ostrożnie – Walentynki 2020”.

Sprawdź: Razem z prawem jazdy stracisz też samochód! Władze chcą skończyć z bezkarnością piratów drogowych

Działania profilaktyczno-edukacyjne mają na celu zwrócenie uwagi kierujących pojazdami na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Podczas akcji i prowadzonej kontroli policjanci zwracają uwagę na przestrzeganie przez kierowców dozwolonej prędkości, na stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów. Przy okazji kontroli policjanci i przedstawiciele Muzeum Zamoyskich w Kozłówce wręczają kierowcom drobne upominki.

Zobacz: Przerażający wypadek uchwycony przez kamerę! Nieobecny kierowca uderzył w słup i dachował - WIDEO

W ubiegłym roku na drogach województwa lubuskiego doszło do 1150 wypadków, w których obrażenia odniosło 1244 osób, zaś 171 poniosło śmierć. Za każdym z tych śmiertelnych wypadków kryje się ludzka tragedia i rozpacz bliskich.

Policyjne działania z okazji Walentynek - Kochasz? Jedź ostrożnie!
Autor: Policja Policyjne działania z okazji Walentynek - "Kochasz? Jedź ostrożnie!"