Pomylił kierunki na ekspresówce. Kierowca Mazdy się nie wypłaci

i

Autor: Polska Policja Pomylił kierunki na ekspresówce. Kierowca Mazdy się nie wypłaci

Zapłaci ogromny mandat

Pomylił kierunki na ekspresówce. Kierowca Mazdy się nie wypłaci

2022-09-22 10:22

Pomylił kierunki na ekspresówce. Lubuscy policjanci ustalili personalia kierowcy, który na początku września br. stwarzał zagrożenie na drodze S3. Kierowca Mazdy z nieznanych przyczyn poruszał się drogą ekspresową w powiecie gorzowskim "pod prąd". Młodemu mężczyźnie grozi największa grzywna.

Pomylił kierunki na ekspresówce

Na początku września br. w powiecie gorzowskim (woj. lubuskie) doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Na odcinku drogi ekspresowej S3, na wysokości miejscowości Deszczna, kierujący srebrną Mazdą 6 pomylił kierunki jazdy. Całą sytuację nagrali pasażerowie autokaru, którzy jechał w kierunku Międzyrzecza. Na nagraniu wyraźnie widać, że japoński sedan podąża w tym samym kierunku co autokar, jednak znajduje się na drodze kierującej do Szczecina. Dla mundurowych film był wystarczającym dowodem, by rozpocząć czynności.

SPRAWDŹ - Zdemolował BMW, bo nie dostał na wódkę. Szkło leżało wszędzie

Pirat drogowy w Gliwicach: 31 punktów karnych w dwie minuty

Kierowca Mazdy się nie wypłaci

Ustalenie personaliów i dotarcie do kierowcy srebrnej Mazdy nie zajęło funkcjonariuszom policji dużo czasu. Było to możliwe dzięki policjantom z Gorzowa Wielkopolskiego. Do samego kierowcy dotarli zaś mundurowi ze Skwierzyny, którzy wysłuchali jego wersji zdarzeń.

ZOBACZ - Stracił prawo jazdy w 18 sekund. Za ten manewr dostał 29 punktów karnych

W rozmowie z policjantami 24-latek stwierdził, że przy dojeździe do Gorzowa natknął się na korek spowodowany zdarzeniem drogowym. Po godzinnym oczekiwaniu skończyła mu się cierpliwość i zawrócił do najbliższego zjazdu. Ostatecznie policjanci odstąpili od postępowania mandatowego i zdecydowali, że skierują tę sprawę do sądu. Po zmianie przepisów sędzia może nałożyć na kierującego Mazdą grzywnę sięgającą kwoty 30 tys. złotych.

Sonda
Czy mandat w wysokości 500 zł to wystarczająca kara?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE