Stracił prawo jazdy w 18 sekund

i

Autor: Policja Stracił prawo jazdy w 18 sekund

Zawodowy pirat drogowy

Stracił prawo jazdy w 18 sekund. Za ten manewr dostał 29 punktów karnych

2022-09-19 12:53

Stracił prawo jazdy w 18 sekund. Tylko tyle potrzebował kierowca czarnej Dacii, żeby pożegnać się ze swoimi uprawnieniami. Wystarczyły dwa niebezpieczne manewry, by na jego konto trafiło 29 punktów karnych. Jakby tego było mało, zapłacił jeszcze gigantyczny mandat. To nagranie będzie nauczką dla wszystkich!

Stracił prawo jazdy w 18 sekund

W niedzielę (18 września) policjanci w nieoznakowanym radiowozie patrolowali drogę wojewódzką nr 835. Przed godziną 22 w miejscowości Jabłonna w obiektywnie wideorejestratora pojawiła się czarna Dacia. Kierujący SUV-em nie zdawał sobie sprawy, że świadkami jego pirackich manewrów są policjanci drogówki. Mężczyzna bezpośrednio na przejściu dla pieszych wyprzedził policyjne bmw, a następnie jadący przed nim samochód. Funkcjonariusze zareagowali od razu. Po dokonaniu pomiaru prędkości okazało się, że w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 116 km/h. Takiego finału 32-latek się nie spodziewał.

SPRAWDŹ - Pijany jak bela pojechał po farbę. Skala alkomatu wystrzeliła

Pirat drogowy w lamborghini złapany pod Krakowem. Pędził z zawrotną prędkością

Za ten manewr dostał 29 punktów karnych

Zatrzymany do kontroli mężczyzna został zaproszony na przejrzenie nagrania. O taryfie ulgowej nie było mowy! Kierowca Dacii został ukarany dwoma mandatami karnymi na łączną kwotę 3500 złotych, a na jego konto trafiło aż 29 punktów karnych. Dodatkowo mężczyzna stracił prawo jazdy.

Nowy taryfikator punktów karnych 2022

Kierowcy muszą mieć się na baczności. W piątek 17 września w życie weszło nowe rozporządzenie w sprawie ewidencji kierujących pojazdami naruszających przepisy ruchu drogowego. Największą ilość punktów karnych (15 pkt) otrzymają kierowcy popełniający najpoważniejsze wykroczenia.

Wśród najsurowiej karanych wykroczeń znalazły się m.in. niedostosowanie się do sygnałów świetlnych, sygnałów i poleceń podawanych przez osoby uprawnione do kierowania ruchem drogowym, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych albo wchodzącemu na to przejście, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych czy przekroczenie prędkości o więcej niż 70 km/h.

Dodatkowo w przypadku najpoważniejszych wykroczeń wprowadzona została recydywa drogowa, co w praktyce w niektórych przypadkach podwoi kwoty mandatów karnych.

Sonda
Dostałeś kiedyś mandat za przekroczenie prędkości?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE