Popełnił 18 wykroczeń autem na minuty. Jazdę zakończył na słupie

2022-05-25 10:24
Popełnił 18 wykroczeń autem na minuty
Autor: Policja Popełnił 18 wykroczeń autem na minuty

Jechał za szybko, uciekał przed policją i finalnie skończył na słupie. Nieodpowiedzialny 19-latek z Warszawy, autem wynajętym na minuty, popełnił 18 wykroczeń na łączną kwotę 10 tys. złotych. Zatrzymany odpowie za jazdę bez uprawnień i pod wpływem środków odurzających.

W sobotę (21 maja) po godz. 22.00 funkcjonariusze z Parczewa interweniowali w sprawie pirata drogowego, który białym Audi gnał ulicami miasta, łamiąc niemal wszystkie przepisy ruchu drogowego. Na widok radiowozu kierowca niemieckiego crossovera zawrócił z piskiem opon. Mężczyzna nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe, a kontynuując ucieczkę stwarzał na drodze ogromne zagrożenie. Wyprzedzał inne pojazdy na przejściu dla pieszych, nie sygnalizował manewrów skrętu, nie stosował się do znaków poziomych i pionowych, a także zmuszał inne pojazdy do zmiany pasa lub zjazdu na chodnik w celu uniknięcia kolizji.

Skończył na słupie

W zatrzymaniu pirata pomógł drugi patrol, który na ul. 11 Listopada ustawił blokadę. Kiedy uciekinier w Audi spróbował ominąć przeszkodę, stracił panowanie nad samochodem, po czym zjechał na chodnik i z impetem uderzył w słup. Następnie o własnych siłach opuścił rozbity pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Chwilę później mężczyzna został zatrzymany na ul. Nowej. Okazało się, że odpowiedzialnym za całe zamieszanie był 19-latek z Warszawy, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i - jak wykazało badanie krwi - prowadził pod wpływem narkotyków.

Surowa kara

Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Zatrzymany odpowie za popełnienie 18 wykroczeń na łączną sumę ok. 10 tys. złotych, jazdę bez uprawnień, a także za zdemolowanie wynajętego samochodu. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie 19-latek zostanie obciążony wszystkimi kosztami naprawy wynajętego Audi Q2. Za stworzenie zagrożenia w ruchu lądowym i niezatrzymanie się do kontroli grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy kiedykolwiek uciekałaś/eś przed policją?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE