Porsche Panamera Shooting Brake? Tak, już w marcu!

2017-01-23 13:58
Porsche Panamera Sport Turismo Concept
Autor: Porsche

Porsche Panamera drugiej generacji porzuciło charakterystyczną sylwetkę poprzednika na rzecz przepięknie ukształtowanego nadwozia. Okazuje się, że Porsche ma w planach także wersję z inaczej poprowadzonym dachem, który nawiązuje do konceptu Sport Turismo z 2012 roku!

Premierę nowej wersji nadwoziowej Porsche Panamery potwierdził Dr Stefan Utsch, odpowiedzialny za sprzedaż i marketing tej limuzyny. Już wcześniej mogliśmy zobaczyć kilka samochodów testowych, które przemierzały tor Nurburgring w pełnym kamuflażu.

Zobacz też: Nowe Porsche 911 GTS – znajdziesz różnice?

Porsche najprawdopodobniej zostanie przy nazwie konceptu, Sport Turismo. Nowa wersja będzie miała inaczej ukształtowany dach i tylną klapę. Nie spodziewamy się zmian w jednostkach napędowych. Przedstawiciele Porsche przewidują, że auto będzie cieszyło się większą popularnością na Starym Kontynencie niż np. w Chinach.

Porsche Panamera Sport Turismo nie będzie (przynajmniej na początku) oferowana z długim rozstawem osi. Coupe na bazie Panamery również nie zostało wykluczone, choć na razie inżynierowie poświęcają się pracy nad samochodami elektrycznymi.

Oferta Porsche Panamery rozpoczyna się od kwoty 523 620 złotych za wersję 4S z benzynowym silnikiem o mocy 440 koni mechanicznych.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE