Porsche poszukiwane w Rosji odnalazło się na granicy w Terespolu

2021-05-04 14:23 Rafał Mądry
Porsche poszukiwane w Rosji odnalazło się na granicy w Terespolu
Autor: Straż Graniczna Porsche Panamera pochodzące z kradzieży

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej na drogowym przejściu granicznym w Terespolu ujawnili i zabezpieczyli luksusowy samochód pochodzący z przestępstwa. Skradzionym pojazdem było poszukiwane Porsche Panamera o szacowanej wartości 150 tys. zł.

Do wykrycia skradzionego pojazdu doszło 1 maja. Drogowe przejście graniczne w Terespolu na kierunku wjazdowym do Polski, próbował przekroczyć 29–letni obywatel Białorusi. Podczas prowadzonej kontroli granicznej obok kontroli paszportowej podróżnego, funkcjonariusze z Terespola dokonali również kompleksowego sprawdzenia luksusowego Porsche Panamera. Okazało się, iż auto o szacunkowej wartości 150 tys. zł, jest poszukiwane jako utracone na terytorium Rosji. W sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Kierowca został zatrzymany i przekazany do dalszych czynności wraz z pojazdem funkcjonariuszom Policji.

Przeczytaj również: Majówka 2021 na drogach. Plaga pijanych kierowców! Wstrząsające dane od policji

Porsche Panamera to samochód łączący osiągi, jakich można oczekiwać od wozu sportowego, z luksusem i wszechstronnością limuzyny. Takie auto jest napakowane wyposażeniem podnoszącym komfort i bezpieczeństwo. Model ten jest produkowany od 2009 roku i obecnie powstaje w formie drugiej generacji po liftingu. Auto w całości powstaje w fabryce Porsche w Lipsku, występuje w dwóch odmianach nadwozia oraz kilku wersjach silnikowych. Panamera odzyskana przez funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej to kilkuletni model pierwszej generacji po liftingu.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze