Poświęcone i przekazane. Dwa nowe radiowozy na służbie w Sławnie

2019-12-02 11:47 Jan Guss-Gasiński

Dwa nowe radiowozy marki Hyundai i30 Wagon zasiliły flotę pojazdów Komendy Powiatowej Policji w Sławnie (woj. zachodniopomorskie). Zakup nowoczesnych aut został sfinansowany ze środków budżetowych policji oraz dzięki wsparciu finansowemu lokalnych samorządów i instytucji. Poświęcenie i uroczyste przekazanie samochodów odbyło się przed Urzędem Miejskim w Sławnie.

Do floty pojazdów KPP w Sławnie dołączyły dwa nowe radiowozy marki Hyundai i30 Wagon, napędzane jednostkami benzynowymi T-GDI o pojemności skokowej 1.4-litra. Silnik ten generuje 140 KM i 242 Nm maksymalnego momentu obrotowego i domyślnie współpracuje z 6-biegową skrzynią manualną, co pozwala na sprint od 0 do 100 km/h w czasie ok. 9 sek.

Sprawdź: Świętowali imieniny Andrzeja. Niestety później wsiadali za kierownicę

Opcjonalnie natomiast można liczyć na 7-stopniową skrzynię automatyczną DCT. Wariant i30 Wagon z silnikiem 1.4 T-GDI w podstawowej wersji wyposażenia Comofort jest dostępny w polskich salonach od 88 600 zł.

Dwa nowe radiowozy w Sławnie
Autor: Policja Dwa nowe radiowozy w Sławnie

Jak podkreślił nadkomendant Andrzej Kamoda, zakup nowych radiowozów był możliwy dzięki wsparciu i zaangażowaniu lokalnych samorządów i instytucji, co świadczy o bardzo dobrej współpracy samorządów z Policją. Pojazdy mają być wzmocnieniem technicznym w codziennej służbie KPP w Sławnie i Komisariatu Policji w Darłowie.

Zobacz: Flota białostockiej policji ma nowe radiowozy. Auta wyjechały już na drogi

Polska Policja zakupiła w sumie ponad 300 sztuk jednakowych radiowozów marki Hyundai, które powoli trafiają do flot komisariatów w całym kraju. Zakup został zrealizowany ze środków budżetowych Policji z programu Modernizacji Policji oraz dzięki wsparciu samorządów i instytucji.

Najnowsze