Flota białostockiej policji ma nowe radiowozy. Auta wyjechały już na drogi

2019-11-29 12:29 Jan Guss-Gasiński

Flotę Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zasiliły trzy oznakowane samochody marki Hyundai i30 Wagon oraz jedna nieoznakowana czarna Toyota Land Cruiser. Pojazdy zostały zakupione ze środków z "Programu Modernizacji Policji".

Komenda Miejskiej Policji w Białymstoku została zasilona czterema nowoczesnymi i bogato wyposażonymi radiowozami, które pomogą funkcjonariuszom pełnić codzienną służbę. Wśród nowych pojazdów znalazły się trzy samochody osobowe marki Hyundai i30 Wagon, które napędza turbodoładowany silnik benzynowy T-GDI o pojemności 1.4-litra.

Sprawdź: 7 nieoznakowanych aut i 3 oznakowane pick-upy. Bielska policja ma 10 nowych radiowozów

To bardzo żwawa jednostka o mocy 140 KM i 242 Nm, która domyślnie za pomocą 6-biegowej skrzyni manualnej przenosi cały moment obrotowy na przednią oś. Cena za bazowy egzemplarz z tym silnikiem w wersji wyposażenia Comfort wynosi co najmniej 88 600 zł.

Czwartym samochodem, który pod przykrywką będzie patrolował okolice Białegostoku i brał udział w działaniach operacyjnych, jest czarna, nieoznakowana Toyota Land Cruiser, którą napędza silnik wysokoprężny o pojemności 2,8-litra. Jednostka ta dysponuje mocą 177 KM i 420 Nm momentu obrotowego, która za pomocą 6-biegowej skrzyni manualnej lub 6-stopniowej skrzyni automatycznej trafia na wszystkie cztery koła. W polskich salonach Toyota Land Cruiser jest dostępna w podstawowej wersji wyposażenia Prado od 199 tys. złotych.

Zobacz: Papież Franciszek ma nowe auto. To marka uwielbiana przez Polaków

Komenda Miejskiej Policji w Białym Stoku poinformowała także, że w najbliższej przyszłości do Wydziału Ruchu Drogowego trafią jeszcze dwa oznakowane radiowozy marki Hyundai i30 Wagon.