Potężny i luksusowy SUV odzyskany! Policja przechwyciła Audi Q8 o wartości 400 tys. złotych

2020-02-14 12:18 Jan Guss-Gasiński

Mundurowi z zambrowskiej drogówki odzyskali 10 lutego SUV-a marki Audi, który został utracony we Włoszech. Szacunkowa wartość modelu Q8 to aż 400 tys. zł. Zarzuty paserstwa usłyszał 54-letni obywatel Litwy oraz 41-letni Rosjanin. Decyzją sądu mężczyźni najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Informacje o tym, że na terenie gminy Szumowo (woj. podkarpackie) znajduje się kradziony SUV marki Audi, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie dowiedział się 10 lutego od białostockich kolegów zajmujących się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu. Z ustaleń mundurowych wynikało, że jest to luksusowe Audi Q8 [SPRAWDŹ NASZ TEST] o wartości 400 tys. zł, które zostało skradzione we Włoszech na początku lutego.

Sprawdź: Pod osłoną nocy ukradli 100 litrów paliwa! Złodzieje zostali złapani na gorącym uczynku

Na miejsce natychmiast ruszyli policjanci z "drogówki", którzy już po kilku minutach, na jednym z parkingów przy krajowej "ósemce", namierzyli poszukiwany pojazd. Policjanci po krótkiej obserwacji zauważyli, jak do pojazdu wsiadło dwóch mężczyzn. Funkcjonariusze wykorzystując radiowozy, zablokowali dalszą drogę i uniemożliwili mężczyznom ucieczkę. W ręce mundurowych wpadł 54-letni obywatel Litwy oraz 41-letni Rosjanin.

Potężny i luksusowy SUV odzyskany! Policja przechwyciła Audi Q8 o wartości 400 tys. złotych
Autor: Policja

Zobacz: Audi szybsze od Lamborghini. Znamy osiągi RS Q8 po tuningu ABT

Podejrzani trafili do policyjnego aresztu, a pojazd został odholowany na policyjny parking. Zdaniem biegłych szacunkowa wartość odzyskanego pojazdu to aż 400 tys. zł. Mężczyźni dwa dni później usłyszeli zarzuty paserstwa i decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Najnowsze