Powstał w Polsce i jest największym salonem samochodowym świata. Działa już Autokatalog.pl SAMAR

2019-11-20 15:13 Rafał Mądry
FSO Warszawa 200
Autor: Rafał Mądry FSO Warszawa 200

Czy istnieje na świecie miejsce, w którym można dokładnie obejrzeć i porównać ze sobą samochody, bez wychodzenia z domu? Taką unikalną możliwość oferuje Autokatalog.pl, nazwany przez jego twórców największym salonem samochodowym świata. To innowacyjne narzędzie online odpowiada na zmieniające się zachowania zakupowe konsumentów rynku samochodowego. Pozwala dokonać nawet 55 tysięcy porównań par nowych aut, zawiera szczegółowe dane techniczne oraz umożliwia wyliczenie najkorzystniejszego sposobu finansowania zakupu wybranego pojazdu.

Do tej pory internauci w różnych krajach mieli możliwość korzystania z wirtualnych wyszukiwarek i porównywarek samochodów używanych. Nikt nie stworzył jednak projektu dla samochodów nowych. Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR zrobił to jako pierwszy na świecie. Dostępny bezpłatnie pod adresem Autokatalog.pl jest narzędziem innowacyjnym, zawierającym aż 418 modeli 53 producentów, w tym ponad 10 tysięcy różnych wersji. Aby sprawnie korzystać z tego rozwiązania na urządzeniu mobilnym, można pobrać dedykowaną aplikację z AppStore oraz Google Play.

Sprawdź również: TOP20 nowych aut. Te modele Polacy kupowali w październiku 2019 - LISTA

Prezentację samochodów cechuje dbałość o każdy szczegół, w tym kompletna galeria widoków z zewnątrz, wewnątrz oraz 360 stopni (aż 363 elementy). Porównanie sylwetki i wnętrza aut trwa kilka sekund. Użytkownicy dodatkowo są wspierani wynikami licznych testów dziennikarskich oraz danymi Info-Eksperta.

Auto Katalog SAMAR
Autor: SAMAR Auto Katalog SAMAR

Kalkulacja w czasie rzeczywistym

Twórcy Auto Katalogu zaprosili do współpracy jedną z największych firm leasingowych w kraju. Dostawcą kalkulatora finansowego została Idea Getin Leasing. Kalkulator ulokowany w Autokatalog.pl to miejsce, gdzie użytkownik w czasie rzeczywistym, czyli „tu i teraz”, może samodzielnie dokonać wielu symulacji wszystkich dostępnych form finansowania wybranego przez siebie pojazdu. Wystarczy zmienić podstawowe parametry, np. wysokość wkładu własnego czy długość umowy, aby sprawdzić, jak zmieni się wysokość miesięcznej raty leasingu czy kredytu. W ciągu kilku tygodni dostępna będzie też symulacja rat najmu.

Pisaliśmy: Na Mercedesa nie ma mocnych! Inne marki produkujące auta luksusowe nawet nie depczą gwieździe po piętach

To bardzo wygodne i intuicyjne narzędzie, dzięki któremu klienci zaoszczędzą czas. Mogą w jednym miejscu porównać koszty finansowania różnych marek pojazdów, z każdego miejsca na świecie, nie czekając, aż doradca przygotuje kalkulację. To komfortowe rozwiązanie, bo klient sam tworzy dla siebie symulację nawet kilkunastu różnych opcji dla różnych pojazdów. Skraca cały proces ofertowania i finalizacji transakcji. Wsparciem użytkowników Auto Katalogu będą konsultanci Idea Getin Leasing, dostępni on-line poprzez kanał Live Chat. To oni odpowiedzą na pytania np. o wymagane dokumenty, procedury, udzielają informacji odnośnie możliwych parametrów finansowania w przypadku wybranego pojazdu.

Auto Katalog SAMAR
Autor: SAMAR Auto Katalog SAMAR

Dla kogo Auto Katalog jest przeznaczony?

Twórcy narzędzia podkreślają możliwość jego wykorzystania przez każdą grupę użytkowników internetu. Zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy znajdą podpowiedzi, jaki pojazd wybrać i jak najkorzystniej go pozyskać. Intuicyjny interfejs pozwoli w porównywarce znaleźć odpowiedzi zarówno doświadczonym moto-entuzjastom, jak i kierowcom nie interesującym się motoryzacją na co dzień.

IBRM SAMAR zapowiada, że Auto Katalog to projekt otwarty i już niebawem znajdą się w nim nowe elementy jak np. możliwość kalkulacji ubezpieczeń, pojazdy klasyczne czy też automat decyzyjny wniosków finansowych.

SAMAR autokatalog.pl w liczbach
Autor: SAMAR SAMAR autokatalog.pl w liczbach
Najnowsze