Prowadził kradzionego kampera. 21-latek nie potrafił wytłumaczyć, jak wszedł w posiadanie pojazdu

2020-09-19 10:03 Rafał Mądry
Kradziony kamper odzyskany przez funkcjonariuszy ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku
Autor: Straż Graniczna Kamper pochodzący z kradzieży

Kamper marki Chausson ze śladami manipulacji przy stacyjce i drzwiach kierowcy został ujawniony przez funkcjonariuszy ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku. Zatrzymany kierowca nie umiał wytłumaczyć, jak wszedł w posiadanie domu na kołach, którego wartość została oszacowana na 160 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze patrolu Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku wytypowali i zatrzymali do kontroli samochód typu kamper. Pojazd marki Chausson na niemieckich numerach rejestracyjnych prowadził 21-letni Polak. Mężczyzna nie miał żadnych dokumentów należących do pojazdu oraz odmówił odpowiedzi na pytania skąd wziął auto.

Zobacz również: Jechała pod prąd, bo myślała, że tak trzeba! Po powrocie z Wielkiej Brytanii straciła prawo jazdy- WIDEO

W trakcie oględzin pojazdu funkcjonariusze zauważyli liczne ślady ingerencji w stacyjce oraz w zadrapania przy zamku w drzwiach kierowcy. W wyniku sprawdzeń dokonanych w bazach poszukiwawczych ustalono, ze pojazd o wartości 160 tysięcy złotych został skradziony 4 września na terenie Niemiec. Sprawa została przekazana policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach, którzy prowadzą dalsze ustalenia.

Kradziony kamper odzyskany przez funkcjonariuszy ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku
Autor: Straż Graniczna Kamper pochodzący z kradzieży
Najnowsze