Przegiął w zabudowanym i uciekł! Policjanci czekali na niego w domu

2021-10-25 11:04
Przegiął w zabudowanym i uciekł
Autor: Policja Przegiął w zabudowanym i uciekł

Policjanci z brzeskiej drogówki (woj. małopolskie) zrobili niespodziankę motocykliście, który w miejscowości Kąty pędził w obszarze zabudowanym z prędkością 150 km/h. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekł, Policjanci postanowili poczekać na niego w domu.

W piątek 22 października w miejscowości Kąty (woj. małopolskie) brzescy policjanci kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierujący pojazdami w obszarze zabudowanym. Po godzinie 11.00 funkcjonariusze zauważyli motocykl jadący bardzo szybko w ich kierunku. Pomiar prędkości jednośladu wskazał aż 150 km/h, czyli o 100 km/h więcej niż stanowi dopuszczalna prędkość w obszarze zabudowanym. Mundurowi wydali sygnał tarczą do zatrzymania się kierującemu, jednak ten zignorował go i nie zatrzymał się do kontroli. Na nieszczęście motocyklisty, funkcjonariusze szybko zdołali ustalić dane właściciela jednośladu. 

Zrobili mu niespodziankę

Policjanci postanowili zrobić kierowcy małą niespodziankę i już po kilkunastu minutach przyjechali do miejsca zamieszkania 22-latka z powiatu brzeskiego. Mężczyzna od razu przyznał się do popełnienia wykroczeń oraz wytłumaczył, że nie posiada wymaganych uprawnień do kierowania tego typu pojazdami i dlatego nie zatrzymał się do kontroli. Za popełnione wykroczenia grozi teraz wysoka kara grzywny.  

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE