Volkswagen Golf 1 generacji

i

Autor: Volkswagen Volkswagen Golf 1 generacji

Jedne gniją, drugie drożeją

QUIZ. Ile wiesz o autach z lat 80.? Więcej niż 10 punktów to wyczyn!

2022-11-10 10:52

W latach 80. w świecie motoryzacji działo się naprawdę sporo! Jedni producenci tworzyli najszybsze auta na świecie, drudzy walczyli o prestiżowe, rajdowe tytuły, a jeszcze inni faszerowali swoje auta przełomowymi rozwiązaniami. Dla fana "czterech kółek" żadne z tych pytań nie powinno stanowić problemu. Sprawdź, ile wiesz o autach z lat 80.!

Niektóre perełki z lat 80. dawno już zgniły, a inne jeszcze zyskują na wartości w rękach kolekcjonerów. Lata 80. to czas, kiedy powstało wiele cudownych maszyn, które do dziś są marzeniem wielu zmotoryzowanych. Były to również czasy, gdy inżynierów ograniczała tylko budżet i wyobraźnia, bowiem o normach spalin czy elektryfikacji nikt jeszcze nie myślał. Moc czerpano się z wielkich pojemności, a nie z małych, wspomaganych elektrycznie silniczków. Do tego wszystkiego niosący się zapach benzyny, głośno ryczące wydechy i zjawiskowe sylwetki. Sprawdź, ile wiesz o motoryzacji z lat 80.!

Quiz o autach z lat 80.

Pytanie 1 z 13
Najchętniej kupowanym autem w latach 80. był...

Quiz to rodzaj intelektualnej zabawy. Każda poprawna odpowiedź jest punktowana. Korzystając z posiadanej wiedzy, możemy sprawdzić swój poziom w danej kategorii tematycznej i rywalizować ze znajomymi.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE