Chłopaki nie płaczą, Alfa Romeo 166

i

Autor: Chłopaki nie płaczą Chłopaki nie płaczą, Alfa Romeo 166

Nie znać odpowiedzi na 7. to wstyd!

QUIZ. Kultowe filmy, kultowe auta. Jak dobrze znasz fury z polskiego kina?

2022-09-22 11:00

W polskich filmach grają nie tylko aktorzy, ale i samochody największego formatu! Przez lata, na ekranach polskich kin i telewizorów przewinęły się samochody marek Alfa Romeo, Toyota, Renault, BMW czy Jaguar. Motoryzacyjno-filmowa różnorodność była szczególnie cenna w latach 90., gdy zachodnie auta wciąż robiły wrażenie na wielu z nas. Jak dobrze pamiętasz auta z polskich filmów?

W polskim kinie, od lat ważne role grają nie tylko aktorzy, ale i samochody. Kinematografia z lat 90. obfitowała w zachodnie pojazdy, które w tamtych czasach wciąż wyróżniały się na ulicach polskich miast. Również w nowszych produkcjach wydaje się, że auta są starannie wybierane przez scenarzystów, producentów i reżyserów. Kojarzysz te fury z polskich filmów? Sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie!

QUIZ. Auta w kultowych filmach. Komplet punktów dla prawdziwych wyjadaczy kina

Pytanie 1 z 10
Czym jeździł Porucznik Borewicz w „07 zgłoś się”?

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE