QUIZ. Nazywano je „sukami”. Co wiesz o radiowozach Milicji i Policji?

2021-10-14 11:04
Radiowozy policji Volkswagen T4
Autor: Przemysław Jach

Polska Policja, a nieco wcześniej Milicja, na przestrzeni kilkudziesięciu ostatnich lat jeździła wieloma różnymi samochodami. W niebiesko-białych barwach spotkać można było zarówno produkty rodzimej motoryzacji jak i zagraniczne modele, które na dobre zapamiętało wielu kierowców. Nysa, Fiat 125p, Polonez, Opel Astra, BMW serii 3 oraz wiele innych. Czy znasz je wszystkie? Wiesz od kiedy oznakowane auta mają kolor srebrny? Sprawdź się w quizie o policyjnych radiowozach. Wynik 12 na 15 osiągają najlepsi!

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE