Robert Kubica z pięknymi WŁOSZKAMI. Tak teraz będzie się wozić kierowca F1 - ZDJĘCIA

2021-01-16 15:11

Alfa Romeo weszła w nowy rok z przytupem! Po ogłoszeniu 5-letniej gwarancji Maximum Care na wszystkie nowe samochody, Włosi poinformowali, że od 2021 roku u boku pięknych włoszek stanie sam Robert Kubica. Polski ambasador włoskiej marki będzie reklamował modele, obok których nie sposób przejść obojętnie. Co to za fury?

Robert Kubica zapisał się w sercach Polaków jako najwybitniejszy rodzimy kierowca, pierwszy i jedyny Polak, który zasiadł za sterami bolidu Formuły 1 podczas Grand Prix F1. Jego historia i cechy charakteru wpisują się w wartości marki Alfa Romeo, która swoje dziedzictwo zbudowała na torach wyścigowych, w tym sukcesach w F1 w pierwszych dwóch sezonach mistrzostw, zdobytych przez sławy: Giuseppe Farinę i Juana Manuela Fangio.

Sprawdź: Taką MASZYNĄ prywatnie jeździ Kimi Raikkonen. Moc, komfort i czerwień

Właśnie dlatego Robert Kubica, kierowca F1 Alfa Romeo Racing Orlen, w tym roku został ambasadorem marki w Polsce i promotorem kampanii 5-letniej Przedłużonej Gwarancji Maximum Care. Polskiego kierowcę F1 już od stycznia br. możemy zobaczyć w kampanii reklamowej marki Alfa Romeo w telewizji, internecie oraz reklamach wielkoformatowych na terenie całego kraju.

Robert Kubica ambasadorem Alfy Romeo

i

Autor: FCA Robert Kubica ambasadorem Alfy Romeo

Nowe fury Kubicy

Robert Kubica po objęciu stanowiska ambasadora marki będzie mógł się poruszać wszystkimi autami włoskiego producenta. Aktualnie w polskiej ofercie Alfy Romeo znajdują się trzy modele:

• Alfa Romeo Giulietta - kompaktowy hatchback o wyjątkowej stylistyce, który jest świetnym przykładem sportowej elegancji;

• Alfa Romeo Giulia - sedan o zjawiskowej sylwetce, której nie można pomylić z innym modelem w tej klasie;

• Alfa Romeo Stelvio - pierwszy SUV włoskiej marki, który poza sportem i elegancją oferuje wszechstronność i wysoki komfort.

Tętniące sportem

Choć gama modelowa do największych nie należy, producent ma w swojej ofercie auta przygotowane na każdą okazję. Grzechem byłoby nie wspomnieć o sportowych odmianach Quadrifoglio, które tętnią sportem i kochają szybką jazdę. Modele oznakowane czterolistną koniczyną (Stelvio Quadrifoglio oraz Giulia Quadrifoglio) są napędzane przez benzynowe silniki V6 o pojemności 2,9-litra, generujące moc 510 KM i 600 Nm. W przypadku tych aut motor współpracuje z 8-biegową skrzynią automatyczną (ZF), która potrafi katapultować obydwa wozy od 0 do 100 km/h w niecałe 4 sekundy.