Rozpędzony TIR wyłonił się z mgły! Jechał na czołówkę z radiowozem

2021-10-19 14:16
Wyprzedzał na czołówkę z radiowozem
Autor: Policja Wyprzedzał na czołówkę z radiowozem

Dwupasmowa jezdnia, mgła i ograniczona widoczność - w takich warunkach zawodowy kierowca ciężarówki postanowił wyprzedzić innego TIR-a. Ryzykowny manewr o mało nie skończył się śmiercią... funkcjonariuszy policji! Radiowóz na zapałki przecisnął się pomiędzy barierkami, a rozpędzonym ciągnikiem. Całe zdarzenie nagrała kamera samochodowa.

Zawodowi kierowcy, który za "kółkiem" ogromnych maszyn spędzają długie godziny, przynajmniej w teorii powinni świecić przykładem. Niestety, w praktyce bywa bardzo różnie, czego przykładem jest zdarzenie, do którego doszło 14 października na drodze krajowej nr 46 na wysokości miejscowości Myślina (woj. opolskie). Rano warunki pogodowe nie należały do najlepszych, bowiem nad dwupasmową jezdnią unosiła się gęsta mgła. Mimo tego kierujący TIR-em marki Mercedes-Benz postanowił wykonać bardzo niebezpieczny manewr.

O włos od tragedii

Kierowca ciężarówki świadomy zagrożenia zaczął wyprzedzać drugiego TIR-a. Kiedy wyłonił się z mgły na swoim pasie zauważył nadjeżdżający radiowóz, jednak nawet to nie skłoniło go do przerwania manewru. W efekcie funkcjonariusz musiał przytulić się do krawędzi jezdni i na zapałki wcisnąć się pomiędzy rozpędzony ciągnik i bariery. Gdy było to możliwe, mundurowi szybko zawrócili i ruszyli za niebezpiecznym szoferem. Finał akcji jest nam nieznany. Miejmy jednak nadzieję, że nie skończyło się tylko na mandacie karnym. Za stworzenie tak ogromnego niebezpieczeństwa powinny zostać mu zatrzymane uprawnienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE