Rozpędzonym Fiatem 500 przez środek ronda. JEST WIDEO z wypadku

2020-07-07 8:50 Maciej Lubczyński

Skrzyżowania o ruchu okrężnym, czyli krótko mówiąc ronda, są prostym sposobem na sprawne uregulowanie ruchu bez sygnalizacji świetlnej. Nie zawsze wszystko idzie jednak zgodnie z planem - tak jak w tym przypadku. 66-latek za kierownicą Fiata 500 przeciął rondo Gliwickie w Rybniku i wylądował na głazie, znajdującym się na pasie zieleni.

Do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj, 6.07 w Rybniku. 66-letni kierowca Fiata 500 stracił panowanie nad pojazdem i z dużą prędkością przeciął rondo. To mogło się skończyć groźnym karambolem, na szczęście kierujący "pięćsetką" nie trafił w żaden inny samochód i zatrzymał się na głazie po drugiej stronie skrzyżowania. 

SprawdźDosłownie przeleciał nad rondem w Rąbieniu! Wylądował na posesji kościoła! JEST WIDEO

Mężczyzna trafił do szpitala z niegroźnymi obrażeniami. W momencie zdarzenia był trzeźwy, a szczegółowy przebieg wypadku odtworzy policja. Rondo trzeba będzie przywrócić do porządku i odtworzyć częściowo zniszczone nasadzenia. Uszkodzone zostały również znaki drogowe, ale najważniejsze, że kierującemu nic się nie stało. 

Nagranie jednego z kierowców, które opublikował portal rybnik.com.pl, ukazuje, że prędkość w momencie zdarzenia była zdecydowanie zbyt duża. 66-latek z pewnością zostanie ukarany mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia.

Najnowsze