Rutynowa kontrola wykazała, że SUV jest kradziony. Lexus RX 450h wróci do właściciela

2019-12-07 12:34 Rafał Mądry
Lexus RX 450h pochodzący z kradzieży
Autor: Straż Graniczna Lexus RX 450h pochodzący z kradzieży

W czwartek 5 grudnia patrol funkcjonariuszy ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymał do rutynowej kontroli SUV-a klasy premium na łotewskich tablicach rejestracyjnych. Prowadzone czynności wykazały, że hybrydowy Lexus RX 450h ma numery rejestracyjne pochodzące z zupełnie innego auta, a Lexus pochodzi z kradzieży na terenie Niemiec.

Funkcjonariusze Wspólnej Polsko Niemieckiej Placówki w Świecku wytypowali i zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Lexus na łotewskich tablicach rejestracyjnych. Kierowcą zatrzymanego pojazdu był 22-letni obywatel Litwy. Kierowca podczas kontroli nie okazał żadnych dokumentów oraz dodał, że jedzie z Niemiec na Litwę. Młody mężczyzna pytany o szczegóły nie potrafił odpowiedzieć, w jaki sposób wszedł w posiadanie pojazdu, którym podróżuje.

Zobacz też: Złodzieje wpadli zanim zdążyli go rozebrać. Skradziony Mercedes Klasy V odzyskany przez policję

W wyniku przeszukania Lexusa ujawniono niemiecki dowód rejestracyjny należący do obywatela Niemiec. Po sprawdzeniu numerów tablic rejestracyjnych, które samochód miał założone okazało się, że należą one do zupełnie innego pojazdu. W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że auto pochodzi z kradzieży obywatela Litwy zatrzymano. W wyniku sprawdzeń w międzynarodowych bazach poszukiwawczych ustalono, że pojazd został skradziony zaledwie dzień wcześniej na terytorium Niemiec i jest poszukiwany w całej Europie.

Testowaliśmy: Nareszcie! Lexus RX po liftingu to pierwszy Lexus, który dobrze dogada się ze smartfonem - OPINIA

Szacunkowa wartość skradzionego Lexusa RX 450h została określona na kwotę 250 tys. złotych.  Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Policja w Słubicach.

Lexus RX 450h pochodzący z kradzieży
Autor: Straż Graniczna Lexus RX 450h pochodzący z kradzieży