Salon samochodowy w Detroit odwołany. Hale zostaną przekształcone w szpital dla zakażonych koronawirusem

2020-03-29 13:12 Maciej Lubczyński
Salon samochodowy w Detroit odwołany
Autor: U.S. Army Corps of Engineers, Detroit District Salon samochodowy w Detroit odwołany

Takiej decyzji można się było spodziewać. Grono odwołanych w tym roku imprez zasilił Salon Samochodowy w Detroit. Miał się on odbyć w czerwcu, ale sytuacja w USA jest na tyle poważna, że hale wystawiennicze mogą zostać przekształcone w tymczasowy szpital dla zakażonych koronawirusem.

Wyjątkowo poważne zagrożenie epidemiczne w Stanach Zjednoczonych doprowadziło do odwołania targów motoryzacyjnych North American International Auto Show, które miały się odbyć w czerwcu, w Detroit. Organizatorzy rezygnują z wydarzenia, a hale wystawiennicze mogą posłużyć już wkrótce jako tymczasowe placówki medyczne dla zakażonych koronawirusem.

Sprawdź: Koncerny motoryzacyjne walczą z koronawirusem. Zamiast samochodów - respiratory i akcesoria ochronne

Hale TCF odwiedził niedawno Korpus Inżynieryjny Armii Stanów Zjednoczonych. Wizytacja miała na celu określenie możliwości przekształcenia centrum konferencyjno-wystawienniczego w szpital. W obliczu rosnącej skali problemu, każda placówka dla chorych na COVID-19 jest na wagę złota. Problem w USA stał się już wyjątkowo poważny - to właśnie w Stanach doszło do największej liczby zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Na obecną chwilę (29.03) jest to ponad 123 tys. wykrytych przypadków.

PisaliśmyTargi w Poznaniu przegrały z koronawirusem? Mamy oficjalne stanowisko organizatora

Na razie nie wiadomo, jaki los czeka kultowe targi w Detroit. Fala odwołanych na całym świecie wydarzeń tego typu może szybko przypieczętować ich całkowite zniknięcie z corocznych kalendarzy branży motoryzacyjnej. Era targów i tak powoli się kończyła, a pandemia koronawirusa może tę agonię skrócić. 

Najnowsze