Siedem nowych radiowozów dla policjantów z Gdańska. Jeden to nieoznakowany crossover

2019-12-07 12:00 Rafał Mądry

Gdańscy policjanci dostali siedem nowych radiowozów marki Hyundai. Sześć jest oznakowanych i jeden nieoznakowany. Pięć pojazdów służbowych zostało pozyskane dzięki wparciu gdańskiego magistratu, kolejne dwa z budżetu Komendy Głównej Policji. Auta będą stanowić wzmocnienie techniczne w codziennej służbie funkcjonariuszy na rzecz bezpieczeństwa.

W dniu 6 grudnia o godz. 10.15 na Komisariacie Policji II w Gdańsku odbyło się uroczyste przekazanie radiowozów. Do floty służbowych pojazdów dołącza sześć oznakowanych modeli Hyundai i30 Wagon. Wszystkie są wyposażone w benzynowe silniki 1.4 T-GDI o mocy 140 koni mechanicznych i 242 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h jest osiągane w czasie ok. 9 s. Siódmy pojazd to nieoznakowany crossover Hyundai Kona (ZOBACZ test wersji hybrydowej). Oznakowane pojazdy będą służyć w typowej pracy patrolowej oraz codziennej służbie. Wszystkie auta trafią na gdańskie komisariaty.

Zobacz też: Flota białostockiej policji ma nowe radiowozy. Auta wyjechały już na drogi

W wydarzeniu przekazania aut udział wzięli Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Robert Sudenis, Komendant Miejski Policji w Gdańsku insp. Wojciech Siwek, który podziękował obecnym na uroczystości przedstawicielom władz miasta oraz Kapelan Pomorskiej Policji ks. Prałat doktor Bogusław Głodowski, który poświęcił samochody.

Gmina Miasta Gdańska i Komenda Główna Policji przekazały połowę środków na zakup pięciu samochodów. Dodatkowo dwa pojazdy służbowe zakupiła komenda główna dzięki środkom pochodzącym z Programu Modernizacji Policji.

Pisaliśmy również: Trzy nowe radiowozy w Olsztynie. Dwa z nich są nieoznakowane

Polska Policja zakupiła w sumie ponad 300 sztuk jednakowych radiowozów Hyundai i30 Wagon, które w ostatnich tygodniach systematyczne trafiają do komisariatów w całym kraju. Zakup został zrealizowany ze środków budżetowych Policji z programu Modernizacji Policji oraz dzięki wsparciu samorządów i instytucji.

Najnowsze