Trzy nowe radiowozy w Olsztynie. Dwa z nich są nieoznakowane

2019-12-05 9:38 Rafał Mądry
Nowe radiowozy olsztyńskich policjantów
Autor: Policja Nowe radiowozy olsztyńskich policjantów

Trzy nowe radiowozy wzmocniły tabor Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Zakup nowoczesnych aut został sfinansowany ze środków budżetowych policji oraz dzięki wsparciu władz samorządowych Olsztyna, które w połowie finansowały to przedsięwzięcie. Poświęcenie i uroczyste przekazanie samochodów odbyło się przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Olsztynie.

Olsztyńscy policjanci będą korzystać z 3 nowych pojazdów służbowych, które zostały zakupione na potrzeby Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Tabor radiowozów wzbogacił się Hyundaia i30 Wagon 1.4 T-GDI. Silnik generuje 140 KM i 242 Nm maksymalnego momentu obrotowego i domyślnie współpracuje z 6-biegową skrzynią manualną, co pozwala na sprint od 0 do 100 km/h w czasie ok. 9 s.

Przeczytaj też: Flota białostockiej policji ma nowe radiowozy. Auta wyjechały już na drogi

Kolejne dwa pojazdy są nieoznakowane. Pierwszy to czarna Toyota Land Cruiser z wysokoprężnym silnikiem o pojemności 2.8-litra. Jednostka ta dysponuje mocą 177 KM i 420 Nm momentu obrotowego, która za pomocą 6-biegowej skrzyni manualnej lub 6-stopniowej skrzyni automatycznej trafia na wszystkie cztery koła. Pojazd ten legitymuje się bardzo dobrymi właściwościami terenowymi i został przeznaczony dla pionu kryminalnego. Drugi nieoznakowany samochód to kombivan Peugeot Rifter mający stanowić niezbędne wzmocnienie wewnętrznej komunikacji – policyjną pocztę kurierską.

Nowe pojazdy służbowe, prócz tego, że podniosą komfort pracy funkcjonariuszy, to również realnie wpłyną na podniesienie wymiernych efektów poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Łączny koszt zakupu nowych samochodów to blisko 300 tysięcy złotych. Nieoznakowany kombivan zakupiono dzięki zaangażowaniu i wsparciu władz samorządowych Starostwa Olsztyńskiego oraz gmin: Dywity, Dobre Miasto, Świątki, Jonkowo, Olsztynek, Jeziorany, Biskupiec i Kolno, które w połowie sfinansowały zakup. Auto terenowe oraz osobowe zostało całkowicie sfinansowane z budżetu Policji.

Nowe radiowozy olsztyńskich policjantów
Autor: Policja Nowe radiowozy olsztyńskich policjantów
Najnowsze