Skoda kończy produkcję na ten rok? Fabryki samochodów w opałach

2021-10-12 21:35
Skoda Fabia czwara generacja
Autor: Skoda Nowa Skoda Fabia już jest produkowana

Problemy z dostępnością mikroczipów wpłynęły już na wielu producentów, a lista stale rośnie. Do licznego grona dołączyła również Skoda. W rozmowie z agencją Reuters rzecznik marki, Tomas Kotera poinformował, że z uwagi na brak podzespołów, Czesi będą zmuszeni zwolnić, a w skrajnym przypadku nawet wstrzymać produkcję nowych aut w swoich fabrykach.

Półprzewodników brakuje, a samochody muszą zjeżdżać z taśm produkcyjnych. Nawet Skoda nie uniknęła kryzysu i była zmuszona wyprodukować dziesiątki tysięcy aut bez ważnych podzespołów. Auta utknęły na przyfabrycznych placach, gdzie pod gołym niebem czekają na mikroczipy. Niedokończonych aut przybywa, a elementów brakuje. Jedynym rozwiązaniem, który pozwoli szybciej poradzić sobie z tym problemem, jest zwolnienie, a nawet wstrzymanie produkcji. 

Nawet Škoda Auto nie jest w stanie uniknąć tego globalnego kryzysu. Musimy znacznie zmniejszyć, a być może nawet i wstrzymać produkcję.

- komentuje Tomas Kotera w rozmowie z Reuters.

Plan się nie spełni

Problemy z dostawami części zrujnują plany producenta. Skoda zakładała, że w 2021 roku sprzeda na całym świecie co najmniej 1,3 mln samochodów. Teraz mówi się już o 1,15 mln egzemplarzy, a końca problemów nie widać.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE