Skręcił licznik o 700 tysięcy kilometrów. Wpadł, bo wyprzedzał na zakazie

Zatrzymany wpadł z licznikiem skręconym o 700 000 km
Autor: GITD Zatrzymany wpadł z licznikiem skręconym o 700 000 km

Inspektorzy ITD zatrzymali kierowcę lawety, który na autostradzie A2 złamał obowiązujący zakaz wyprzedzania dla pojazdów ciężarowych. Na mandacie za to przewinienie się jednak nie skończy. Szofer musiał się wytłumaczyć z wartości, która widniała na liczniku przebiegu. Wskazywał on wartość o 700 000 km niższą niż powinien.

Inspektorzy z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym zatrzymali do kontroli drogowej lawetę, która łamała przepisy na autostradzie A2. Szofer pojazdu ciężarowego za nic miał obowiązujący tam zakaz wyprzedzania, czym zasłużył sobie na 300-złotowy mandat. Na tym się jednak nie skończyło.

SprawdźW ciemną noc nie miał nawet odblasku! Rowerzysta mógł zginąć - WIDEO

Funkcjonariusze, którzy zatrzymali lawetę na MOP Baranów stwierdzili, że wskazania drogomierza nie zgadzają się ze stanem faktycznym i wpisami w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Skala różnicy zwala z nóg - przebieg został cofnięty aż o 700 000 km!

Cofanie licznika to przestępstwo

Na miejsce kontroli wezwano Policję. Dalsze czynności w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa ingerencji w stan drogomierza prowadzi zespół kryminalny z Komisariatu Policji Jaktorów. Wojna wypowiedziana cofaniu liczników sprawiła, że w ostatnich latach zmieniła się prawna klasyfikacja czynu - ingerencja we wskazania drogomierza jest teraz przestępstwem, za które odpowiada zarówno ten, który zleca operację, jak i ten, który ją przeprowadza.

Wpadł z licznikiem skręconym o 700 tys. kilometrów. Wszystko przez wyprzedzanie na zakazie
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze