Spawał wydech w Oplu. Spalił auto, kombajn, motocykle i dwa garaże - ZDJĘCIA

Spawał tłumik w Oplu. Efektem pożar dwóch garaży
Autor: Policja Spawał tłumik w Oplu. Efektem pożar dwóch garaży

Spalony kombajn zbożowy, samochód, dwa motocykle, przyczepka samochodowa i inny sprzęt, to skutki pożaru do jakiego doszło wczoraj w Zalesiu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że pożar powstał podczas spawania jednego z elementów pojazd marki Opel. Straty wstępnie oszacowano na prawie 100 tys. złotych!

O koszmarnym pożarze, do jakiego doszło w Zalesiu (woj. lubelskie) dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony w niedzielę 17 stycznia. Ze zgłoszenia wynikało, że na jednej z posesji zapalił się garaż. Mundurowi, którzy przyjechali we wskazane miejsce ustalili, że spaleniu uległ stojący w „blaszaku” samochód marki Opel, a także znajdujący się w drugim garażu kombajn zbożowy. Okazało się też, że płomienie strawiły dodatkowo dwa motocykle, przyczepkę samochodową a także inny sprzęt.

Sprawdź: Drift na śniegu. Przesadził i skończył w rowie, wszystko się nagrało! - WIDEO

Chciał tylko naprawić tłumik

Jak doszło do tragedii? Mundurowi ustalili, że 24-latek naprawiał swojego Opla w garażu znajomego. Naprawiając auto zdemontował jego koło, by następnie przyspawać zamocowany do podwozia samochodu tłumik. W trakcie spawania elementu zapalił się cały pojazd. Na szczęście mężczyzna  zdążył uciec z garażu, jednak nie był już w stanie ugasić swego auta. Ponieważ auto było pozbawione jednego koła, nikt nie był w stanie go wypchnąć z garażu.

Zobacz: PĘDZILI przez miasto nieoznakowanym RADIOWOZEM. Policjanci ŚCIGALI SIĘ z czasem

Rozprzestrzeniający się ogień dotarł do stojącego w pobliżu innego garażu, gdzie stał kombajn zbożowy. Policjanci ustalili dodatkowo, że w garażach stały jeszcze dwa motocykle, przyczepka samochodowa oraz inne urządzenia, które też się spaliły. W akcji gaśniczej uczestniczyły zastępy z JRG Łuków, OSP KSRG Dąbie, OSP Zalesie, OSP Sięciaszka Pierwsza i OSP KSRG Gręzówka. Działania zakończyły się po około dwóch godzinach. Wstępnie straty oszacowano na kwotę przekraczającą 90 tys. złotych.

Najnowsze