Sportowe doznania i ponad 50 milionów piosenek w jednym miejscu. Porsche Taycan łączy siły z Apple Music

2019-08-20 13:11 Jan Guss-Gasiński
Porsche Taycan
Autor: Porsche Porsche Taycan

Światowa premiera w pełni elektrycznego Porsche Taycan tuż tuż. Najniebezpieczniejszy konkurent Tesli Model S, który wyjedzie na ulicę jeszcze w tym roku, połączy sportowe osiągi z wielkimi możliwościami aplikacji Apple Music. Niemiecki producent sportowych samochodów przy okazji debiutu Taycana podejmie współpracę z Apple, co oznacza, że ponad 50 mln piosenek znajdzie się na pokładzie każdego egzemplarza.

Od momentu gdy Porsche wystartowało z planem "Mission E", w świecie motoryzacji zrobiło się bardzo głośno. Głownie dlatego, że niemiecki producent wypowiedział wojnę amerykańskiej Tesli, mówiąc, że stworzy zupełnie nowy pojazd, napędzany wyłącznie energią elektryczną. Producent dopiął swego i stworzył model Taycan, który jest mocno spokrewniony z modelem Panamera. Mowa tu oczywiście o opływowej sylwetce, czterech drzwiach i bezramkowych szybach.

Sprawdź: Debiutuje Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid. Taka elektryfikacja nam się podoba - GALERIA

Elektryczne 5-drzwiowe Coupe będzie napędzane przez system o mocy 800-woltów. Jest to ta sama technika, która pomogła modelowi 919 Hybrid zdobyć 24-godzinny wyścig Le Mans aż trzy razy z rzędu. Technika 800 V zapewnia niezmiennie wysokie osiągi, pozwala skrócić czas ładowania oraz zmniejszyć przestrzeń zajmowaną przez okablowanie i jego masę.

W efekcie ten elektryczny sportowy samochód, który zadebiutuje we wrześniu 2019 r. na Salonie Samochodowym we Frankfurcie będzie dysponował mocą 600 KM, która trafi na wszystkie koła, a jego litowo-jonowy akumulator pomieści 90 kWh. Prędkość maksymalna wyniesie 250 km/h, zaś sprint od 0 do 100 km/h powinien zająć mniej niż 3,5 s.

Zobacz również: Torowa zwinność przeniesiona na drogi publiczne. To już 20 lat Porsche 911 GT3

Auto dowiodło swojej wytrzymałości podczas testów, które odbyły się pod koniec lipca na płycie lotniska. To właśnie wtedy przedseryjny egzemplarz modelu przyśpieszył od 0 do 200 km/h co najmniej 26 razy. Średni czas przyspieszenia z odmierzanych prób wynosił poniżej 10 sekund, natomiast różnica pomiędzy najkrótszym a najdłuższym wynikiem wynosiła 0,8 s.

Osiągi to jednak nie wszystko na czym zależy niemieckiemu liderowi luksusu i sportowych doznań. Elektryczny samochód musi mieć z technologią dużo wspólnego, dlatego Porsche podjęło współpracę z firmą Apple, której aplikacja Apple Music zagości w każdym egzemplarzu. Co to oznacza? Oznacza to, że ponad 50 milionów piosenek z całego świata będzie dostępnych pod ręką przyszłych właścicieli Porsche Taycan.

Fragment wnętrza oficjalnie

Porsche Taycan
Autor: Porsche

Poza fenomenalnymi osiągami Porshe Taycan oferuje dostęp do spersonalizowanego asystenta głosowego Porsche, odkrywania audycji radiowych i możliwość odtwarzania ich w aplikacji Apple Music, możliwość stworzenia własnej stacji radiowej w Apple Music, transmisja danych w samochodzie przez 3 lata i aż do 6 miesięcy bezpłatnego dostępu do Apple Music dla nowych i obecnych właścicieli Porsche.

Przeczytaj także: Polacy namiętnie kupują auta Porsche. Padł kolejny rekord

Dla miłośników muzyki z wyrafinowanym słuchem Porsche przygotowało w modelu Taycan nagłośnienie Burmester High-End Surround Sound System z Apple Digital Master, by wszyscy pasażerowie mogli cieszyć się studyjnym dźwiękiem. Poza tym na pokładzie nowego Porsche znajdzie się Apple CarPlay, czyli możliwość podłączenia telefonu Apple do samochodu, by uzyskać znajomy nam interface z wszystkimi funkcjami naszego telefonu pod ręką.

Porsche łączy siły z Apple Music
Autor: Porsche Porsche łączy siły z Apple Music
Najnowsze