Spowiedź w samochodzie. Powstał mobilny konfesjonał - w tym Mercedesie można zostawić swoje grzechy

2014-01-09 17:49

Tego w polskim kościele jeszcze nie było. W trasę po kraju rusza pierwszy mobilny konfesjonał! Ksiądz Rafał Jarosiewicz z koszalińskiej fundacji SMS z Nieba, zapakował do starego Mercedesa Vito drewniany konfesjonał i rusza na spotkania z grzesznikami.

Ks. Rafał Jarosiewicz jest kapłanem zaangażowanym w działanie Szkoły Nowej Ewangelizacji diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Niedawno wpadł na pomysł stworzenia mobilnego konfesjonału, który szybko zrealizował. Projekt okazał się banalnie prosty. W części transportowej 17-letniego, dostawczego Mercedesa, zainstalowane zostało miejsce dla spowiednika. Konfesjonał jest zbudowany z drewna, posiada wygodne siedzisko oraz małą drewnianą ławeczkę dla osoby spowiadanej. Wejście do środka ułatwiają boczne przesuwne drzwi oraz unoszona klapa tylna.

Zobacz też: Luksusowe samochody polskich biskupów

Jak czytamy na stronie internetowej projektu, mobilny konfesjonał otrzymał błogosławieństwo kościoła. "Biskup diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Edward Dajczak dobrze zna problem spowiedzi podczas ewangelizacji. Sam wielokrotnie wychodził z Dobrą Nowiną o Miłości Boga do człowieka, spowiadając młodych ludzi na Woodstocku podczas Przystanku Jezus. Tam (jak dzielił się swoim doświadczeniem), przekonał się jak o sakrament pokuty i pojednania proszą przychodzący do grupy ewangelizacyjnej uczestnicy Woodstock. Z Jego błogosławieństwem wykonany został w fabryce mebli sakralnych na Podlasiu prototyp mobilnego konfesjonału".

Posługę sakramentu pokuty i pojednania, mobilny konfesjonał rozpocznie w niedzielę 12 stycznia, na Placu podożynkowym w Koszalinie. Kolejne terminy i miejsca prowadzenia ewangelizacji, z Mercedesem przystosowanym do spowiedzi, będą systematycznie podawane na stronie www.mobilnykonfesjonal.pl.