Spowiedź w samochodzie. Powstał mobilny konfesjonał - w tym Mercedesie można zostawić swoje grzechy

2014-01-09 17:49

Tego w polskim kościele jeszcze nie było. W trasę po kraju rusza pierwszy mobilny konfesjonał! Ksiądz Rafał Jarosiewicz z koszalińskiej fundacji SMS z Nieba, zapakował do starego Mercedesa Vito drewniany konfesjonał i rusza na spotkania z grzesznikami.

Ks. Rafał Jarosiewicz jest kapłanem zaangażowanym w działanie Szkoły Nowej Ewangelizacji diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Niedawno wpadł na pomysł stworzenia mobilnego konfesjonału, który szybko zrealizował. Projekt okazał się banalnie prosty. W części transportowej 17-letniego, dostawczego Mercedesa, zainstalowane zostało miejsce dla spowiednika. Konfesjonał jest zbudowany z drewna, posiada wygodne siedzisko oraz małą drewnianą ławeczkę dla osoby spowiadanej. Wejście do środka ułatwiają boczne przesuwne drzwi oraz unoszona klapa tylna.

Zobacz też: Luksusowe samochody polskich biskupów

Jak czytamy na stronie internetowej projektu, mobilny konfesjonał otrzymał błogosławieństwo kościoła. "Biskup diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Edward Dajczak dobrze zna problem spowiedzi podczas ewangelizacji. Sam wielokrotnie wychodził z Dobrą Nowiną o Miłości Boga do człowieka, spowiadając młodych ludzi na Woodstocku podczas Przystanku Jezus. Tam (jak dzielił się swoim doświadczeniem), przekonał się jak o sakrament pokuty i pojednania proszą przychodzący do grupy ewangelizacyjnej uczestnicy Woodstock. Z Jego błogosławieństwem wykonany został w fabryce mebli sakralnych na Podlasiu prototyp mobilnego konfesjonału".

Posługę sakramentu pokuty i pojednania, mobilny konfesjonał rozpocznie w niedzielę 12 stycznia, na Placu podożynkowym w Koszalinie. Kolejne terminy i miejsca prowadzenia ewangelizacji, z Mercedesem przystosowanym do spowiedzi, będą systematycznie podawane na stronie www.mobilnykonfesjonal.pl.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE