Staranował latarnię i uciekł. 21-latek wsiadł za kółko po kilku piwach

2020-08-11 11:40 Maciej Lubczyński
Kierowca Audi staranował latarnię i uciekł.
Autor: Policja Kierowca Audi staranował latarnię i uciekł.

Kilka piw i w drogę. Młody kierowca Audi poniesie konsekwencje swojej lekkomyślności - 21-latek rozbił samochód o latarnię. Gdy staranował słup oświetleniowy, uciekł z miejsca zdarzenia, ale policjanci szybko znaleźli jego rozbity samochód.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 9.08 po godzinie 23:30. Dyżurny łęczyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym. Na terenie gminy Puchaczów, prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca Audi dachował i uderzył w słup oświetleniowy, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. 

SprawdźPianka montażowa dobra na wszystko. Prowizorycznie uszczelniona ciężarówka zatrzymana

Odszukanie 21-latka nie stanowiło większego problemu. Młody kierowca zaparkował na pobliskiej posesji, a gdy do jego drzwi zapukali policjanci, przyznał, że wypił kilka piw i wsiadł za kierownicę Audi A3. Badanie trzeźwości wykazało, że 21-latek miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Cena jazdy po pijaku będzie słona

Mężczyzna został zatrzymany przez łęczyńskich mundurowych. Za pijacką szarżę na słup oświetleniowy grozi mu kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz dotkliwe konsekwencje finansowe. O ostatecznym wymiarze kary zdecyduje sąd.

Najnowsze