parking

i

Autor: Pixabay parking

Oto ulubione auta Polaków. Dominuje silnik 2.0. Ranking

2021-10-07 19:19

O tym, że Polaków nie stać na nowe samochody, wiadomo nie od dziś. Tylko nieliczni mogą sobie pozwolić na zakup fabrycznie nowego auta. Aż 71% polskich kierowców jeździ kilkunastoletnimi lub starszymi pojazdami. Ponad połowa z nich została sprowadzona do naszego kraju z Europy, a sporą część stanowią modele marek niemieckich. Dane pochodzące z ubezpieczeń sporo mówią o preferencjach Polaków.

Na podstawie kalkulacji użytkowników porównywarki rankomat.pl wytypowano najczęściej ubezpieczane w III kwartale 2021 roku modele samochodów. Eksperci sprawdzili również, jakie auta posiadają przedstawiciele wybranych grup kierowców. Na polskich drogach od lat królują Volkswageny, Ople, Fordy i Audi. Na TOP liście najczęściej ubezpieczanych przez kobiety marek samochodów znalazły się (w kolejności od najpopularniejszych): Volkswagen, Opel, Ford, Renault, Toyota. Mężczyźni zgłaszali natomiast do ubezpieczenia najwięcej Volkswagenów, Audi, Opli, Fordów i BMW. Samochody marki BMW są ubezpieczane głównie przez młodych kierowców (18-25 lat). W III kwartale br. 10,8% osób z tej grupy wiekowej szukało OC na taki samochód. W rankingu popularności nieznacznie wyprzedziło je tylko Audi (11,9%) i Volkswagen (11,1%). Na dalszych pozycjach znalazł się Opel (9,4%) i Ford (6,5%).

Najczęściej ubezpieczane marki samochodów

i

Autor: materiały prasowe Najczęściej ubezpieczane marki samochodów

Samochody w wieku od 11 do 20 lat

Najczęściej ubezpieczane są kilkunastoletnie modele samochodów o pojemności silnika do 2.0 l. Po podziale modeli samochodów według największej popularności w poszczególnych województwach okazało się, że w zachodniej Polsce króluje Volkswagen Golf, natomiast w centralnej zdecydowana większość kierowców zgłasza do ubezpieczenia Opla Astrę. Wg danych rankomat.pl kierowcy najczęściej szukają polisy dla samochodów w wieku od 11 do 20 lat (58%). Dwukrotnie mniej użytkowników porównywarki posiadała pojazdy wyprodukowane w ostatniej dekadzie. Najstarsze ubezpieczane modele (wyprodukowane przed 1991 r.) to przede wszystkim: Volkswagen Golf, Mercedes Benz 124 i Audi 80, natomiast najmłodsze: Opel Astra, Ford Focus, Skoda Octavia i Toyota Corolla.

Wiek najczęściej ubezpieczanych samochodów

i

Autor: materiały prasowe Wiek najczęściej ubezpieczanych samochodów

Koszt OC najczęściej ubezpieczanych pojazdów

W okresie od lipca do września br. OC najczęściej ubezpieczanych aut w wieku 11-20 lat kosztowało średnio 628 zł i było o 4% droższe od średniej w całym kraju. Oferty bardzo zbliżone do przeciętnej ceny wyliczonej dla ogółu kierowców otrzymywali natomiast właściciele samochodów marki Volkswagen. Polscy kierowcy ubezpieczają najczęściej samochody z silnikami o pojemności 1.6 l do 1.9 l oraz 2.0 l do 2.5 l (odpowiednio: 34,6% i 29,5% kalkulacji użytkowników porównywarki rankomat.pl). Najmniej osób wybiera natomiast auta z największym silnikiem powyżej 3 l (2,8%).

Najczęściej ubezpieczane modele samochodów

i

Autor: materiały prasowe Najczęściej ubezpieczane modele samochodów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE