Stary GRAT wiózł papierosy za 120 000 złotych! 9 tysięcy paczek fajek w bagażniku Opla

Papierosy warte 120 000 zł w starym Oplu
Autor: Straż Graniczna Papierosy warte 120 000 zł w starym Oplu

Papierosy z przemytu to niezmiennie chodliwy towar, a kontrabanda w bagażniku osobowego auta może być warta setki tysięcy złotych! Tak było w przypadku tego Opla. W bagażniku starej Vectry znajdowało się 9 tysięcy paczek papierosów z Ukrainy.

Straż Graniczna wie, jak szukać kontrabandy. Lata zmagań z pomysłowymi przemytnikami sprawiły, że przed strażnikami nic się nie ukryje. W tym przypadku nie było mowy o subtelnych metodach przemytu. 9 tysięcy paczek papierosów to ładunek, którego nie sposób ukryć w osobowym aucie. Stary Opel Vectra wiózł nielegalną kontrabandę o wartości 120 000 zł!

Sprawdź: Wiózł PIWO na pace, uderzył w drzewo po pijaku. Zostawił po sobie niezły bałagan [WIDEO]

Nielegalne fajki przewożone w bagażniku Opla były warte mniej więcej 20 razy tyle co sam samochód. Funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali kierującego go obywatela Polski, który na widok mundurowych zerwał się do ucieczki. 21-letni mieszkaniec Lublina próbował porzucić auto i kontynuować ucieczkę pieszo, ale jego trud zdał się na nic. Mężczyzna został zatrzymany tuż po tym, jak przemycił 9 tysięcy paczek papierosów przez graniczną rzekę Bug. 

21-letni obywatel mieszkaniec Lublina, odpowie teraz za przestępstwo skarbowe. Te sprawy są dla sądów wręcz rutynowe - tylko w tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, nie dopuścili do wprowadzenia na rynek papierosów pochodzących z przemytu o wartości ponad 18 mln zł.

Najnowsze