Straż Graniczna WJEDZIE wszędzie i ZŁAPIE każdego! Zakupy za 14,5 mln zł - ZDJĘCIA, WIDEO

Aż 14,5 miliona złotych kosztowały nowe samochody, które rozpoczęły służbę w Straży Granicznej. W ręce mundurowych trafi 60 nowiutkich Jeepów Wranglerów. Pierwsza dostawa 28 sztuk została odebrana w tym tygodniu. Co to za Jeepy?

Wysłużone terenówki straży granicznej w całej Polsce mogą odejść na zasłużoną emeryturę. Do służby dołączają nowe Jeepy, którym niestraszne są wyzwania z dala od asfaltu. Nie są to spartańskie auta, na strażników granicznych czeka cała masa wygód i dodatkowego wyposażenia.

Sprawdź: Co za typ! Pracował jako kierowca karetki choć... miał zakaz prowadzenia!

Do oddziałów SG w całym kraju trafi 60 pojazdów. Pierwsze 28 zostało już przekazane w ręce mundurowych. Podlaski Oddział SG otrzymał 13 aut, Warmińsko-Mazurski - 10, Nadbużański – 4, a Karpacki – 1. Jeep Wrangler Sahara - takimi autami będą się wkrótce poruszać funkcjonariusze.

Jeep Wrangler dla Straży Granicznej
Autor: Straż Graniczna Jeep Wrangler dla Straży Granicznej

Jeep Wrangler Sahara w rękach Straży Granicznej

Mundurowi będą mieli do dyspozycji terenówki w wersji Sahara. To pośrednia wersja, plasująca się między bazową odmianą Sport, a topowym Rubiconem. Zdjęcia zdradzają jednak, że Wranglery zostały przystosowane do wyzwań, które czekają je na służbie. Poprawione zdolności terenowe zdradzają rury z tworzywa umieszczone na błotniku - to tak zwane snorkle, które zmniejszają ryzyko zassania wody do dolotu podczas pokonywania brodów wodnych. 

Pod maską Jeepów pracuje 4-cylindrowy silnik 2.0 Turbo o mocy 270 KM. Dzięki temu, Jeep ma również świetne osiągi i na asfaltowych drogach, pod względem przyspieszenia nie odstaje od mocnych samochodów osobowych. 

Jeep Wrangler dla Straży Granicznej
Autor: Straż Graniczna Jeep Wrangler dla Straży Granicznej

Nie jest to spartańska terenówka

Wyposażenie Wranglerów pełniących służbę sprawia, że dzień za kierownicą takiego auta nie będzie tak męczący. Doposażone Jeepy mają pełne oświetlenie LED, tempomat, czujniki parkowania i kamerę cofania, a także system przeciwdziałający przewróceniu się pojazdu. Wewnątrz znajdziemy dotykowy wyświetlacz multimedialny 8,4” z nawigacją kompatybilną z Android Auto oraz Apple CarPlay, a przód zdobi także wyciągarka z zestawem do samodzielnego wydobywania się z trudnego terenu.

Straż Graniczna zakupiła 60 pojazdów marki Jeep Wrangler Sahara. Kolejne 32 auta zostaną odebrane w grudniu. Zakup pojazdów sfinansowany został z „Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020”. Łączny koszt zakupu to 14,5 mln zł. Cena jednego auta to 241 tys. zł.

Najnowsze