SUV z różnymi tablicami zainteresował policjantów. Kia Sportage okazała się kradziona

2020-05-31 9:49 Rafał Mądry
Skradziona Kia Sportage
Autor: Policja Skradziona Kia Sportage

Czujność dzielnicowych z VIII Komisariatu KMP w Łodzi zaowocowała znalezieniem skradzionego pojazdu. Kia Sportage warta około 60 000 złotych miała dwie różnie tablice rejestracyjne. Pierwsza znajdowała się za szybą i była odwrócona do góry nogami, natomiast numery tylnej były zupełnie inne.

Do odzyskania tego auta doszło 27 maja. W godzinach popołudniowych, dzielnicowi, którzy na co dzień zajmują się bezpośrednim kontaktem ze społecznościami lokalnymi odwiedzili mieszkańców posesji przy ulicy Pięknej. Będąc na podwórku zdziwił ich widok dość nowego samochodu marki Kia, którego przednia tablica rejestracyjna, odwrócona tyłem, znajdowała się za szybą auta, natomiast tylna miała inne numery. Mundurowi postanowili sprawdzić zaparkowany samochód i poinformowali o swoich podejrzeniach dyżurnego.

Testowaliśmy: Kia Sportage 1.6 CRDI 136 KM 7DCT 2WD: było dobrze, jest jeszcze lepiej - TEST, OPINIA

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że auto oraz tylna tablica rejestracyjna są skradzione. Natychmiast pod wskazany adres wyruszyła grupa dochodzeniowo-śledcza, która zabezpieczyła skradzioną tablicę i znajdujące się na samochodzie ślady. Po dokładniejszym sprawdzeniu w policyjnym systemie informatycznym wyszło na jaw, że właściciel samochodu, zgłosił kradzież 18 kwietnia 2020 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Odzyskane auto zostało odholowane na parking policyjny. Dalsze czynności w tej prowadzą śledczy z Łodzi.

Skradziona Kia Sportage
Autor: Policja Skradziona Kia Sportage
Najnowsze