Szkody wyższe od wartości auta. Zdewastował samochód kuratora społecznego

2021-07-07 15:44
Zdewastowany samochód
Autor: Policja Zniszczony auto Daewoo Matiz

Ten samochód zdecydowanie sobie na to nie zasłużył. Poczciwy czerwony Daewoo Matiz został zdewastowany przez agresywnego mężczyznę, a wszystko dlatego, że należał do kuratora społecznego. Dodatkowo w stronę funkcjonariusza publicznego posypała się seria gróźb i została naruszona nietykalność cielesna.

Do tego zdarzenia doszło w sobotę na terenie gminy Krasocin w województwie świętokrzyskim. Zaatakowany został kurator społeczny wykonujący czynności służbowe. 27-latek, u którego kurator miała przeprowadzić wywiad środowiskowy, znieważył kobietę słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, naruszył nietykalność cielesną, a na koniec poważnie zdewastował pojazd, którym przyjechała. Mieszkaniec gminy Krasocin groził również kobiecie pozbawieniem życia. Sprawca oddalił się z miejsca przed przybyciem funkcjonariuszy jednak policjanci bardzo szybko go zatrzymali. Mundurowi przyjęli zawiadomienie  oraz przesłuchali świadków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów mężczyźnie, wobec którego Sąd Rejonowy we Włoszczowie zastosował tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy.

Przeczytaj również: Ten Matiz piętnastokrotnie okrążył Ziemię! Ma przebieg ponad 600 tys. km - WIDEO

Daewoo Matiz święcił w Polsce triumfy popularnoœści dwie dekady temu. Auto kiedyś było jednym z najtańszych nowych pojazdów osobowych na rynku. Wesoło wyglądające Daewoo Matiz wprowadzone do produkcji w 1998 roku, było prostym pojazdem zużywającym niewiele paliwa i powstawało w Fabryce Samochodów Osobowych na warszawskim Żeraniu. To właśnie Matiz sprzedawany w żywych kolorach nadwozia, w wielu polskich rodzinach często pełnił rolę jedynego środka transportu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE