Tą maszyną mundurowi wjadą wszędzie! Ford Ranger zasilił policyjne szeregi

2022-01-24 17:17
Terenowy Ford Ranger zasilił policyjne szeregi
Autor: Policja Terenowy Ford Ranger zasilił policyjne szeregi

Na parkingu Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu pojawiła się nowa maszyna! To Ford Raptor - pick-up z napędem na cztery koła i automatyczną skrzynią biegów, który został stworzony do ciężkiej pracy. Oznakowana terenówka pozwoli mundurowym sprawnie przemieszczać się w trudnym terenie. Co o nim wiemy?

Ten zawodnik nie boi się zjechać z asfaltu! Szeregi Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu zasilił wielozadaniowy pick-up stworzony do pracy w ciężkich warunkach. Oznakowany Ford Ranger z podwójną kabiną jest napędzany 2-litrowym silnikiem wysokoprężnym EcoBlue Bi-Turbo o mocy 213 KM i 500 Nm. Moment obrotowy jest przekazywany na wszystkie cztery koła za pośrednictwem 10-biegowej, automatycznej przekładni Powershift. W tym wydaniu pierwsza "setka" pojawia się na zegarach po ok. 10 sekundach, ale nie osiągi są tu kluczowe. Dla mundurowych najważniejszym aspektem są jego możliwości w terenie. Za sterami Rangera policjanci mogą sprawnie przemieszczać się z jednego akwenu na drugi. Co więcej, auto może holować łodzie używane w codziennej służbie przez wodniaków i z powodzeniem je wodować. 

Inwestycja w bezpieczeństwo

Nowy Ford Ranger został zakupiony dzięki dofinansowaniu Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz ze środków budżetowych Policji. Jest on znacznym wzmocnieniem technicznym funkcjonariuszy w codziennej służbie, co bezpośrednio wpłynie na wzrost bezpieczeństwa mieszkańców Wielkopolski.

Terenowy Ford Ranger zasilił policyjne szeregi
Autor: Policja Terenowy Ford Ranger zasilił policyjne szeregi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE