Przerejestrowanie samochodu 2021. Rząd chce wrócić do dłuższego terminu. Ta zmiana zmniejszy kolejki w urzędach?

Tablice rejestracyjne w Wielkopolsce
Autor: Dominik Rutkowski, Radio ESKA

Po zakupie samochodu mamy 30 dni na jego przerejestrowanie. W zeszłym roku, z uwagi na pandemiczne obostrzenia, obowiązywał wydłużony, 180-dniowy termin na dopełnienie formalności, jednak w 2021 kierowcy znów mają na to zaledwie miesiąc. Rząd planuje ponowne wydłużenie tego terminu, ale tym razem nie będzie on aż tak długi. Czy ta zmiana pomoże rozładować kolejki w wydziałach komunikacji?

Zapchane urzędy, ogromne kolejki i widmo srogiej kary. Nieprzerejestrowanie samochodu w wyznaczonym terminie może się wiązać z grzywną w wysokości do 1000 zł, a kierowcy mają dziś na to 30 dni. W 2020 roku termin został tymczasowo wydłużony do 180 dni, ale od 1 stycznia 2021 nastąpił powrót do niezbyt długiego, 30-dniowego terminu. Wydziały komunikacji nie zawsze radzą sobie ze sprawną obsługą wszystkich chętnych dlatego rząd planuje wydłużyć termin. Ile będziemy mieli czasu na zarejestrowanie auta?

Sprawdź: Po pijaku jechał zaszczepić się na COVID-19. Po drodze dachował w rowie

Z informacji, które przytacza Autokult, powołując się na rządowe strony internetowe, termin ma zostać wydłużony do 60 dni. Ma on obowiązywać do czasu odwołania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii ogłoszonego z powodu COVID-19. Wszystko po to, by pracujące w ograniczony sposób urzędy mogły rozłożyć w czasie obsługę interesantów.

Na rejestrację będziemy więc mieli dodatkowy miesiąc. Nie wiadomo jeszcze od kiedy nowe przepisy i terminy miałyby wejść w życie, ale osoby, które rozważają zakup auta z pewnością na tym skorzystają. Szkoda tylko, że nowy, dłuższy termin również ma być tymczasowy.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze