Tak płonie McLaren za 1,5 miliona dolarów! Traumatyczne przeżycie znanego youtubera - WIDEO

2019-01-10 10:58 Jan Guss-Gasiński
McLaren Senna w płomieniach. Tak płonie 1,5 miliona dolarów
Autor: Youtube/Salomondrin

Dzień przed Nowym Rokiem w całym świecie motoryzacyjnym zrobiło się bardzo głośno o kolejnym McLarenie, który spłonął jak zapałka. Mowa o limitowanym do 500 wyprodukowanych sztuk na całym świecie McLarenie Senna należącym do znanego youtubera z Kalifornii — Salomondrina. Rok 2019 nie zaczął się dla niego najlepiej, ale zmotoryzowany mimo wszystko udostępnił nagranie z całego pożaru, w którym krok po kroku opowiada o traumatycznym przeżyciu. Zobaczcie, jak płonie 1,5 miliona dolarów!

Wymarzone auto youtubera było w jego rękach zaledwie dwa tygodnie. W tym czasie Salomondrin cieszył się nim każdego dnia i pokonał ponad 400 mil (ok. 643 kilometrów). Wtedy 31 grudnia w drodze powrotnej do domu Alejandro zauważył, że wydech zaczął ziać ogniem. Senna dysponuje mocą 800-koni, więc dla większości widok płomieni mógłby nie budzić podejrzeń. Sytuacja wymsknęła się spod kontroli, kiedy palić zaczęła się komora silnika.

Samochód kosztował youtubera około 1,5 mil dolarów — czyli blisko 5,5 miliona złotych. Alejandro Salomon myślał też nad zakupem Bugatti Chiron, lecz ze względu na zbyt duże koszta utrzymania i pewny sentyment do McLarena padło na Sennę. Niestety przygoda z supercarem skończyła się dla niego traumą. Po całym zdarzeniu zapewnił, że jemu i jego żonie nic się nie stało, a za samochód ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie.

Traumatyczna przygoda z brytyjskim supercarem skłoniła mężczyznę do wystawienia na sprzedaż wszystkich swoich sportowych samochodów tj.: McLaren 720 S, Mercedes-AMG GT R oraz legendarne Porsche Carrera GT. Auta można kupić w salonie Evan Paul Motorcars. Youtuber nie zostanie jdnak bez czterech kółek. W jego kolekcji dalej znajdują się: limitowany do jednej sztuki Ford F-150 Gulf, Ford Raptor S, VW Beetle RSI, Rolls-Royce Ghost, Mercedes-AMG E63 S Wagon, Mercedes-AMG G63, VW Golf 7 GTI, Kia Stinger GT, Lincoln Navigator i Smart Fortwo.