Tak powstaje Południowa Obwodnica Warszawy. Czy uda się ją ukończyć w terminie? - GALERIA

2020-08-04 14:21 Maciej Lubczyński

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dzieli się galerią zdjęć z budowy na mostowym odcinku S2 - Południowej Obwodnicy Warszawy. Przy okazji, w komunikacie czytamy o przyczynach opóźnienia prac i prognozowanym terminie ich ukończenia.

W stolicy trwa budowa Południowej Obwodnicy Warszawy. Choć nie obyło się bez opóźnień, otwarcie drogi jest już bliżej niż dalej - stan zaawansowania prac wynosi, według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, już 88%. Kiedy pojedziemy nowym odcinkiem drogą ekspresowej S2?

Środkowy odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy gotowy jeszcze w tym roku

Nowy termin wyznaczony na zakończenie robót to październiku 2020 roku. Poprzedni, sierpniowy termin nie zostanie dotrzymany, a winne okazały się być specyficzne warunki geologiczne, których zdaniem GDDKiA nie można było przewidzieć na etapie planowania i projektowania drogi.

SprawdźKłopoty na budowie zakopianki. Zerwana umowa z wykonawcą, opóźnienia w pracach. Kiedy pojedziemy nową drogą?

Środkowy odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy w ciągu drogi ekspresowej S2 ma 6,5 km długości z czego most na Wiśle około 1,5 km. Na dojazdach do mostu, po wschodniej i zachodniej stronie Wisły, ułożona jest już nawierzchnia trasy głównej i trwają prace porządkowe oraz montowane jest oznakowanie pionowe.

Tak powstaje Południowa Obwodnica Warszawy - budowa odcinka mostowego S2
Autor: GDDKiA Tak powstaje Południowa Obwodnica Warszawy - budowa odcinka mostowego S2

Zdjęcia z budowy robią wrażenie

Most, który połączy dzielnice Wilanów i Wawer jest już niemal ukończony. Trwają prace związane ze zbrojeniem łączników konstrukcji mostu. Na nitce lewej ustawiane są krawężniki, wykonywana jest także izolacja kap chodnikowych oraz hydrofobizacja powierzchni.

PisaliśmyZa jazdę bez maseczki dostaniesz 30 tysięcy zł kary! Ruszają ostre kontrole

Wszystkie obiekty, zarówno po stronie Wilanowa jak i Wawra, mają już za sobą próby obciążeniowe. Na obiektach inżynierskich, za wyjątkiem mostu, zakończono także prace związane z układaniem warstwy ścieralnej.

Zobaczcie imponującą galerię zdjęć z placu budowy:

Najnowsze