Tak wygląda nowa Honda Civic Hatchback. Powalczy z Corollą? - ZDJĘCIA

2021-06-24 9:36
Honda Civic Hatchback XI - premiera
Autor: Honda Honda Civic Hatchback XI - premiera

To już jedenasta generacja Hondy Civic Hatchback. Po sedanie przeznaczonym na rynek amerykański, Honda zaprezentowała europejskiego hatchbacka, który pojawi się w salonach za jakiś czas. Do momentu pojawienia się aut u dealerów zostało jeszcze trochę czasu, a Japończycy, póki co, serwują nam skąpe informacje. Co wiemy o nowej odsłonie kompaktowego modelu?

Od czasów słynnego Civica "ufo", czyli ósmej generacji, Honda serwuje nam mniej lub bardziej kontrowersyjnie stylizowane generacje kompaktowego modelu. Nadchodząca, jedenasta generacja hatchbacka cechuje się raczej prostym i poważniejszym designem. Czy to, w połączeniu z hybrydowym napędem i garścią nowych technologii wystarczy, by klienci tłumnie ruszyli do salonów? 

SprawdźNowa Honda Civic Sedan 2022. Funkcjonalna prostota i brak zaskoczeń

Nowa Honda Civic Hatchback zadebiutowała w wersji sedan, opracowanej z myślą o rynku amerykańskim, a teraz poznaliśmy wygląd europejskiego hatchbacka. Nie różni się on zbyt mocno od limuzyny - ma długą maskę, opadającą linię dachu i stosunkowo krótki tył. Auto spoważniało i wygląda, jakby miało załatać dziurę po Accordzie. To znak czasów - klienci, którzy kiedyś wybierali się do salonu po modele klasy średniej, muszą dziś polegać na kompaktach lub SUV-ach.

Honda Civic Hatchback XI - premiera
Autor: Honda Honda Civic Hatchback XI - premiera

Honda podkreśla, że nowy Civic będzie dostępny wyłącznie w wersji zelektryfikowanej. W hybrydowy układ napędowy wyposażono już modele Jazz i Jazz Crosstar, CR-V 2020 oraz nowego HR-V, który pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku. Biorąc pod uwagę fakt, że Civic z napędem e:HEV wjedzie do salonów dopiero jesienią 2022 roku, będzie on ostatnim modelem w gamie, który zostanie wyposażony w napęd hybrydowy. Na rynkową premierę musimy więc jeszcze poczekać. W najbliższych miesiącach Honda powinna zdradzić nieco więcej szczegółów dotyczących nowego Civica.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze