Takim samochodem jechał Włodzimierz Cimoszewicz, kiedy potrącił rowerzystkę w Hajnówce [ZDJĘCIA]

2019-05-05 10:24 Rafał Mądry
Włodzimierz Cimoszewicz jeździ Lexusem GX 470
Autor: Tomasz Radzik

Włodzimierz Cimoszewicz przy niedużej prędkości potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych w Hajnówce rowerzystkę. Kobieta trafiła do szpitala. Były premier jechał swoim Volkswagenem Passatem.

Do wypadku z udziałem Włodzimierza Cimoszewicza doszło w sobotę 4 maja około godziny 9:40, na ulicy Dowgirda w Hajnówce. Na oznakowanym przejściu dla pieszych polityk przy prędkości około 30 km/h potrącił 70-letnią rowerzystkę. Poszkodowana trafiła do szpitala, a obecnie przebywa już w domu. Przebieg zdarzenia wyjaśnia policja. Zarówno polityk, jak i rowerzystka byli w momencie zdarzenia trzeźwi. Włodzimierz Cimoszewicz wydał w tej sprawie oświadczenie, które można przeczytać tutaj - KLIKNIJ

Wypadek w Lexusie

To nie pierwszy wypadek byłego premiera i marszałka Sejmu RP. W dniu 10 czerwca 2016 roku, w miejscowości Dubicze Cerkiewne w województwie podlaskim, Cimoszewicz wjechał swoim terenowym Lexusem w ciągnik rolniczy. Pisaliśmy o tym wydarzeniu tutaj: Włodzimierz Cimoszewicz wbił się w traktor - FOTO!

Szybki Passat Cimoszewicza

Jakim samochodem jeździ polityk? Porusza się starszym modelem Volkswagena, wartym około 20 tys. zł. Jego auto to VW Passat Variant generacji B6 w dobrej wersji wyposażenia z silnikiem 3.2 FSI V6 (odmiana ta była produkowana w latach 2005-2010). Mocna benzynowa jednostka napędowa standardowo była łączona z napędem na cztery koła 4MOTION oraz manualną 6-biegową skrzynią lub opcjonalnie z automatyczną 6-biegową DSG. Silnik V6 w takim Passacie generuje moc 250 KM przy 6250 obr./min. i oferuje maksymalny moment obrotowy 330 Nm w przedziale 2750–3750 obr./min. Passat B6 z takim układem napędowym przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie 6,9 s i rozwija maksymalną prędkość 246 km/h.

Stracił na wojnie 44 kolegów. Przejechał rowerem USA ku ich pamięci | VLOG Marty Radzikowskiej