Tankował paliwo na firmę i sprzedawał je prywatnie

i

Autor: Policja Tankował paliwo na firmę i sprzedawał je prywatnie

Rekin biznesu

Tankował tysiące litrów i płacił firmową kartą. Myślał, że zrobił interes życia

2022-09-30 9:02

Pracownik firmy, który posługiwał się firmową kartą myślał, że zrobił interes życia. Tankował tysiące litrów oleju napędowego i sprzedawał paliwo na własną rękę. Szło mu tak dobrze, że w proceder wciągnął kolegę z pracy. "Biznes" szedł znakomicie - do czasu.

Tankował paliwo i płacił firmową kartą

Tankował olej napędowy posługując się firmową kartą paliwową i sprzedawał tysiące litrów "na lewo". Nie domyślił się, że ten proceder prędzej czy później wyjdzie na jaw, choć trzeba przyznać, że wykrycie sprawy i tak zajęło dość długo, bo aż kilka miesięcy. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn - 34 i 38-latka, którzy trudnili się nielegalnym procederem. W miniony piątek (23.09) do bialskiej komendy zgłosił się pracownik firmy działającej na terenie powiatu. Mężczyzna złożył zawiadomienie z którego wynikało, że nieznany sprawca zatankował kilkaset litrów paliwa na jednej z bialskich stacji, używając do tego karty firmowej przeznaczonej do tankowania bezgotówkowego. Zgłaszający podejrzewał, że może mieć z tym związek jeden z pracowników firm.

Sprawa wyszła na jaw

Mundurowi zwalczający przestępczość przeciwko mieniu zajęli się sprawą i potwierdzili personalia mężczyzny podejrzanego o udział w sprawie. Przypuszczenia się potwierdziły - okazało się, że za kradzieżą paliwa stoi 34-latek pracujący w firmie. Mieszkaniec gminy Zalesie był tak pewny swego, że wciągnął do tych działań kolegę z pracy - 38-letniego mieszkańca tej samej gminy.

Zatankowali kilka tysięcy litrów, będą musieli oddać kilkadziesiąt tysięcy złotych

Proceder trwał od marca br., a sprawcy zatankowali ponad 6 tysięcy litrów paliwa. Straty oszacowane zostały na kwotę niemal 50 tysięcy złotych. W trakcie prowadzonych czynności policjanci odzyskali niemal 3 tysiące litrów oleju napędowego. 

34-latek oraz jego kompan zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od nich pieniądze w kwocie 22 tysięcy złotych. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Tankujesz paliwo na firmę, czy prywatnie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają