Ten Lexus GX po poważnym tuningu jest gotowy na apokalipsę

2020-01-24 10:30 Rafał Mądry

Czy luksusowy SUV może być jednocześnie prawdziwą terenówką zdolną do dalekich wypraw? Lexus GX po odpowiednich przeróbkach pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych. Stworzony w Kanadzie GX Overland to auto gotowe nie tylko na największe terenowe wyzwania, ale i nocowanie w głuszy.

Lexus GX Overland to pokaz możliwości, jakie drzemią w SUV-ie klasy premium, który po dokonaniu stosownych przeróbek może zachęcać do zapuszczania się w trudny teren. Terenowe opony z wydatnym bieżnikiem, wytrzymałe obręcze kół i zawieszenie o większym skoku z amortyzatorami wyposażonymi w zewnętrzne zbiorniczki mają sprostać najróżniejszym przeszkodom. Podwozie zabezpieczają dodatkowe osłony, a po bokach auta znalazły się pancerne progi. Do tego pod ogromnym wlotem powietrza do silnika miejsce znalazła wyciągarka. Z myślą o długich wyprawach z dala od cywilizacji samochód wyposażono w łatwy do rozłożenia namiot dachowy z łóżkiem, dużą markizę oraz prysznic wyprawowy. 

Testowaliśmy: Lexus LS 500 przenosi w świat luksusu mimo koszmarnych multimediów - OPINIA

Pokazowy samochód oparto na najnowszym Lexusie GX 460 po faceliftingu z 2019 roku, wyposażonym w dodatkowy pakiet Executive Package. Opartą na ramie terenówkę napędza silnik V8 o pojemności 4.6 litra o mocy ponad 300 KM. Mimo wyjątkowo terenowego usposobienia, ten zmodyfikowany Lexus dysponuje bardzo luksusowym wnętrzem - chłodzonym schowkiem w konsoli centralnej czy systemem rozrywki dla pasażerów siedzących na tylnych fotelach. Auto wyposażono również w pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Lexus Safety System+ oraz układy Crawl Control oraz Multi-Terrain Select, które ułatwiają jazdę w terenie.

Wyjątkowy GX Overland to już kolejny egzemplarz luksusowej terenówki Lexusa po sporym tuningu. W 2019 roku amerykański oddział marki stworzył pokazowego Lexusa GXOR (GX Off-Road). Auto otrzymało nie tylko zmodyfikowane zawieszenie i terenowe opony, ale również snorkel, potężną listwę LED, bagażnik dachowy i specjalną, terenową przyczepę.

 

Lexus GX Overland
Autor: materiały prasowe Lexus GX Overland
Najnowsze