Daewoo Matiz z przebiegiem ponad 600 tys. km

i

Autor: x-news Daewoo Matiz z 1999 roku

Ten Matiz piętnastokrotnie okrążył Ziemię! Ma przebieg ponad 600 tys. km - WIDEO

2021-05-11 12:46

Daewoo Matiz był swego czasu jednym z najpopularniejszych samochodów na polskich drogach. Pewien egzemplarz wyprodukowany w 1999 roku, który niedawno trafił na sprzedaż, zaskakuje imponującym przebiegiem. Właściciel tym niewielkim pojazdem napędzanym 51-konnym silnikiem o pojemności 0.8 litra, pokonał przeszło 600 tysięcy kilometrów!

Ten mały samochód zaliczający się do najtańszych nowych pojazdów osobowych na rynku, dwie dekady temu święcił w Polsce triumfy popularnoœści. Wesoło wyglądające Daewoo Matiz wprowadzone do produkcji w 1998 roku, było prostym pojazdem zużywającym niewiele paliwa i powstawało w Fabryce Samochodów Osobowych na warszawskim Żeraniu. To właśnie Matiz sprzedawany w żywych kolorach nadwozia, w wielu polskich rodzinach często pełnił rolę jedynego środka transportu.

Przeczytaj też: Marcin Prokop zdębiał na widok tej fury! Mina mówi sama za siebie - GALERIA

- Swego czasu bardzo dużo jeździłem, bo rozwoziłem różne rzeczy. Dziennie pokonywałem nawet 100-200 kilometrów - powiedział Andrzej Daczkowski, właściciel czerwonego pojazdu, który ceni sobie w nim niezawodność i niskie zużycie paliwa. Mieszkaniec województwa małopolskiego swoim Matizem w podstawowej wersji wyposażenia Friend, pokonał imponujący dystans ponad 600 tys. km. Auto w jednych rękach jest od nowości i charakteryzuje się klasyczną czarną tablicą rejestracyjną.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE