Ten model Hondy przejdzie rewolucję. Nowa Honda HR-V będzie hybrydą

Nowa Honda HR-V - teaser
Autor: Honda Nowa Honda HR-V - teaser

Producenci, którzy chcą masowo sprzedawać auta w Europie muszą liczyć się z koniecznością elektryfikacji gamy. Nie inaczej jest w przypadku Hondy, która zapowiada nową odsłonę modelu HR-V i zdradza, że będzie to samochód hybrydowy. Co wiemy o nowej HR-V?

Ostatnie lata na europejskim rynku stoją pod znakiem elektryfikacji. Hybrydy pojawiają się w ofercie niemal każdej marki, a liczba rozwiązań i rodzajów napędu hybrydowego stale się powiększa. Silniki elektryczne pojawiają się również w nowych generacjach znanych już wcześniej modeli i tak też dzieje się w gamie modelowej Hondy. 

Sprawdź również: TEST porównawczy - Honda HR-V vs. Toyota C-HR: modne japońskie crossovery

Do oferty dołączy niebawem nowa Honda HR-V, która podobnie jak Jazz czy CR-V, będzie miała napęd hybrydowy e:HEV. Japończycy zaprezentują nową odsłonę swojego kompaktowego SUV-a latem 2021 roku, a na razie musimy zadowolić się skąpym "teaserem". 

Elektryfikacja totalna do 2022 roku

Premiera nowego HR-V ma być częścią strategii zwanej „Electric Vision”. Zgodnie z nią, do końca 2022 roku, pełna gama głównych modeli sprzedawanych w Europie, zostanie wyposażona w zelektryfikowane układy napędowe. 

Nowa Honda HR-V
Autor: Honda Nowa Honda HR-V
Najnowsze