Ten złodziej był miłośnikiem dwusuwów. Policja odzyskała skradzione skutery i piłę spalinową

2020-03-31 18:55 Maciej Lubczyński
Policja odzyskała skradzione skutery
Autor: Policja Policja odzyskała skradzione skutery

Policja zatrzymała 31-latka, który włamał się do cudzego garażu i upodobał sobie znajdujące się w nim maszyny napędzane dwusuwowymi silnikami. Jego łupem padły dwa skutery i piła spalinowa. Mężczyzna trafił do aresztu.

W przygranicznym Gubinie, w województwie lubuskim, funkcjonariusze dostali zgłoszenie o włamaniu i kradzieży. Sprawca włamał się do garażu i ukradł z niego dwa skutery wraz z kaskami. Jego łupem padła także piła spalinowa. Policjanci kryminalni zajęli się sprawą, a podjęte działania pozwoliły szybko ustalić, kto stoi za kradzieżą.

SprawdźZapatrzył się w nawigację i od razu pożałował. Kierowca pickupa zmiótł Renault z drogi

Złodziejem okazał się być dobrze znany lokalnej policji 31-latek. Zaskoczonego mężczyznę zatrzymano w jego mieszkaniu. Miał przy sobie nie tylko skradzioną piłę, ale i amfetaminę, którą skonfiskowano. Połowiczny sukces nie zadowolił jednak funkcjonariuszy i postanowili oni ustalić miejsce, w którym sprawca ukrył skutery.

Pisaliśmy: W starym budynku dealera odnaleźli fabrycznie nowe auta z lat 90-tych. Jest na czym zawiesić oko - ZDJĘCIA

Dzięki pracy policji, udało się namierzyć jednoślady. Po czynnościach odzyskane mienie powróci do właściciela. Miłośnik maszyn napędzanych silnikami dwusuwowymi usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do garażu, której dopuścił się w warunkach recydywy, a także posiadania narkotyków. W poniedziałek (30 marca) sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim i zastosował wobec 31-latka tymczasowy areszt.

Najnowsze